arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Żaki srebrne, udany występ młodych Arkowców w Siedlcach

Czwartek, 14 czerwca 2012 11:38

 
Duży sukces gdyńskich żaków, którzy zdobyli drugie miejsce w Ogólnopolskim Finałowym Turnieju Dzieci i Młodzieży w Siedlcach. Po zdobyciu 1 miejsca rok temu w Poznaniu nasi gracze U-12 udowodnili swoją przynależność do krajowej czołówki, doznając jedynej porażki w turnieju dopiero w finale z Ogniwem Sopot. Cieszą wysokie wygrane z drużynami,do chwili turnieju wyżej klasyfikowanymi w rankingu PZR,czyli Biało – Czarnymi Nowy Sącz i Budowlanymi Lublin. Dobrze wypadki również młodzi gracze w kategoriach mini – żak i kadet, którzy zajęli czołowe miejsca.
Ponad 300 dzieci z całego kraju zagrało w finałowym turnieju kończącym rywalizację w ogólnopolskim cyklu zawodów dzieci i młodzieży rozgrywanych w trzech kategoriach wiekowych: mini-żak, żak i młodzik.
Nasi młodzi gracze we wszystkich trzech kategoriach wiekowych zajęli czołowe miejsca. Najlepiej wypadli żacy, którzy zajęli drugie miejsce w swojej kategorii.
Maciej Stachura, trener żaków:
Ten sukces to wynik długofalowej pracy trenera Arkadiusza Skrzyńskiego w kategorii mini-żak w SP10 Gdynia i w klubie oraz mojej z uczniami „dziesiątki” w Chylonii.Przy tej okazji czuję się w obowiązku,aby podziękować dyrektorowi naszej szkoły, Panu Markowi Dąbkowskiemu za wsparcie jakie od lat udziela młodym rugbistom.
 
Łukasz Szostek, trener młodzików Arki, podsumował zawody:
Trafiliśmy do bardzo mocnej grupy,o czym świadczy fakt, że wszystkie mecze kończyły się maksymalnie różnicą 7 punktów. Pierwszy mecz graliśmy właśnie z zespołem z Łodzi i były to nasze najlepsze zawody, przegraliśmy niestety 12-7 tracąc punkty dopiero w ostatniej akcji meczu. W kolejnym meczu z Orkanem Sochaczew, który niestety przegrywamy 17-10, mimo, że zaprezentowaliśmy kilka widowiskowych akcji, zabrakło nam wykończenia i szczęścia.
W meczu o miejsce 5 do przerwy prowadziliśmy z drużyną z Lublina 19-7,jednak trudy poprzedniego meczu, który skończył się pięć minut wcześniej, dały o sobie znać w drugiej połowie i zremisowaliśmy 19-19. Ostatecznie zajęliśmy czwartą pozycję.
Chciałbym wyróżnić całą drużynę w szczególności za grę obronę, jestem bardzo zadowolony i dumny ze swoich zawodników, za charakter jaki pokazali. Konfrontacja z tak mocnymi drużynami dała nam obraz naszego poziomu, pokazała nad czym musimy pracować przed następnymi turniejami, żeby wyeliminować nasze błędy.
Dziewięć zespołów w najmłodszej kategorii, dwanaście w żakach i siedem w młodzikach rozegrało przy pięknej pogodzie, na świetnym obiekcie w Siedlcach wiele niezwykle wyrównanych spotkań. Serdeczne podziękowania należą się organizatorom i sprawnie prowadzącemu zawody sędziemu głównemu.
Nasz klub również świetnie wypadł w ogólnej klasyfikacji wśród 51 klubów z całej Polski, biorących udział w cyklu rozgrywek dzieci i młodzieży: 1.Budowlani Łódź 277 punktów, 2.Lechia Gdańsk 220, 3.Arka Gdynia 189, 4.Budowlani Lublin 182, 5.Ogniwo Sopot 156 i 6.Biało-Czarni Nowy Sącz 117.

Warte podkreślenia jest znalezienie się w czołowej szóstce klasyfikacji trzech najlepszych klubów z Pomorza, co może oznaczać rychły powrót tej części Polski do walki o medale w kategoriach młodzieżowych i jest świadectwem coraz lepszej pracy z młodymi adeptami rugby w tych zasłużonych klubach.

Wyniki Arkowców w turnieju finałowym w Siedlcach w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Mini-żaki
Faza grupowa:
Budowlani Łódź – Arka Gdynia 1:1
Arka Gdynia – Sparta Jarocin 4:0

Tabela grupy III: 1.Budowlani Łódź 5 pkt. (7:1) 2.Arka Gdynia 5 pkt. (5:1) 3.Sparta Jarocin  2 pkt. (0:10)

Finały – o miejsca 4-6:
Budowlani Lublin – Arka Gdynia 3:4
Biało-Czarni Nowy Sącz – Arka Gdynia 5:2
Tabela grupy 4-6: 1.Biało-Czarni Nowy Sącz 4 pkt. (6:4) 2.Arka Gdynia 4 pkt. (6:8)3.Budowlani Lublin 4 pkt. (5:5)

Klasyfikacja końcowa:
1. Lechia Gdańsk
2. Budowlani Łódź
3. SP Nr 5 Poznań
4. Biało-Czarni Nowy Sącz
5. Arka Gdynia
6. Budowlani Lublin
7. Ogniwo Sopot
8. Pogoń Siedlce
9. Sparta Jarocin

___________________________________________________
Żaki
Faza grupowa:
Biało-Czarni Nowy Sącz – Arka Gdynia 1:4
Arka Gdynia – MKR Siedlce 5:0

Tabela grupy IV:  1.Arka Gdynia 6 pkt. (9:1) 2.Biało-Czarni Nowy Sącz 4 pkt. (9:4) 3.MKR Siedlce 2 pkt. (0:13)

Półfinał:
Budowlani Lublin – Arka Gdynia 0:4.

Finały:
Ogniwo Sopot – Arka Gdynia 5:0.

Klasyfikacja końcowa:
1. Ogniwo Sopot
2. Arka Gdynia
3. Budowlani Łódź
4. Budowlani Lublin
5. Pogoń I Siedlce
6. Lechia Gdańsk
7. Biało-Czarni Nowy Sącz
8. Sparta Jarocin
9. RC Koszalin
10. Pogoń II Siedlce
11. Ozorków

12. MKR Siedlce

Skład drużyny: Dawid Tuczyński (kapitan), Michał Czajkowski, Aleksander Michałowski, Nikodem Malottke, Andrzej Maszkowski, Piotr Prokopiak, Marcin Studziński, Adrian Kluk, Tomasz Miotke, Daniel Kranczkowski, Konrad Bohm, Patryk Klajda, Łukasz Pietrasik, Maciek Wożniczka, Kuba Olszewski, Damian Kranczkowski, „Ołówek”.
 
___________________________________________________

Młodzicy
Faza grupowa:
Budowlani Łódź – Arka Gdynia 12:7

Tabela grupy I: 1.Orkan Sochaczew 6 pkt. (24:15) 2.Budowlani Łódź 4 pkt. (17:14) 3.Arka Gdynia 2 pkt. (17:29)

Finały:
Arka Gdynia – Budowlani Lublin 19:19

Klasyfikacja końcowa:

1. Budowlani Łódź
2. Sparta Jarocin
3. Lechia Gdańsk
4. Arka Gdynia
5. MKR Siedlce
6. Orkan Sochaczew
7. Budowlani Lublin

 
info: źródło własne oraz PZRugby.pl
 
 RSS sponsorzy

Wojna na Ukrainie 2023 na żywo. Najnowsze informacje - relacja
9 lutego 2023 r. jest 351. dniem wojny. Zełenski składa […]
czw, lut 09, 2023
Dziennik Bałtycki