arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Lechia w finale, Arka o brąz

Niedziela, 17 czerwca 2012 11:15

 

Arka Gdynia ponownie uległa Lechii Gdańsk w meczu półfinałowym play-off 33:19 (11:12). Dla gospodarzy niedzielnego meczu dwie wygrane w półfinałach oznaczają udział w finale z Budowlanymi Łódź za tydzień, „Buldogi” natomiast zmierzą się z Posnanią w meczu o brązowy medal.
Mecz, który świetnie zaczął się dla naszych graczy, po końcowym gwizdku przyniósł porażkę. Po pierwszych piętnastu minutach gry, w których żółto-niebiescy zdobyli dwa przyłożenia, wydawało się, zdobycie punktu bonusowego będzie tylko kwestią czasu. Arka grała składnie, ambitnie walczyła z „Lwami”, stwarzając duże zagrożenie w okolicy pola punktowego gospodarzy. Nasza drużyna pewnie prowadziła 12:3 po przyłożeniach Pawła Dąbrowskiego i Mariusza Motyla, a gra naszych zdecydowanie była lepsze od tego, jak nasza drużyna zaprezentowała się w Gdyni tydzień temu.
Lechia próbowała minimalizować straty punktowe najpierw przez karne kopane na słupy, a po osiemnastu minutach gry doprowadziła niemal do remisu po przyłożeniu Marka Płonki. W dalszej części pierwszej połowy mecz się wyrównał, Arka dalej szukała swoich szans na zdobycie przyłożeń, ale żadna z nich nie była zakończona powodzeniem a gracze Lechii skupili się na skutecznej obronie swojego pola punktowego.
Przez pierwsze dwadzieścia minut drugiej połowy niedzielnego meczu obraz gry się nie zmienił. Jednak od 60. minuty spotkania to gracze biało-zielonych okazali się skuteczniejsi zdobywając trzy przyłożenia. Arce udało się odpowiedzieć tylko jednym przyłożeniem i celnym podwyższeniem. Arka stworzyła sobie kilka doskonałych sytuacji do zdobycia przyłożenia, jednak błędy i braki w wykończeniu sprawiły, że żadnej z nich nie się zakończyć „piątką”.
Arka Gdynia przegrała po bardzo ciężkim meczu. Nasi świetnie zaprezentowali się w pierwszej części gry, kiedy swoją postawą i dobrą grą zaskoczyli rugbistów Lechii. Naszej drużynie nie udało się „odrobić” straty punktowej z pierwszego meczu, a druga bolesna porażka z gdańszczanami sprawiła, że nasza drużyna powalczy o brązowy medal mistrzostwa Polski.  

Maciej Stachura powiedział po meczu:

Czujemy niedosyt, chcieliśmy awansować do finału. Jeśli to by nawet się nie udało, to chcieliśmy wygrać mecz rewanżowy. Mieliśmy dobre sytuacje, aby przyłożyć punkty, ale indywidualne błędy sprawiły, że nie zakończyły się powodzeniem. My dzisiaj musieliśmy grać o przyłożenia, aby zdobyć punkt bonusowy, który mógł nam dać awans. Lechia była lepsza w półfinałowym dwumeczu i zasłużenie zagra w finale.

RC Lechia Gdańsk – RC Arka Gdynia 33:19 (11:12)
sędziowali: Michałkiewicz, Michalik, Zeszutek
Punkty Lechia: Kaszuba 5, Janeczko 10, Piszczek 5, Płonka 5, Hedesz 5, Buhalo 3.
Punkty Arka: Dąbrowski 5, Motyl 5, Banaszek 4, Skindel 5.

Arka: Bartkowiak Daniel (41′ Bachurzewski Craig), Wojaczek Jacek (44′ Kwiatkowski Rafał), Wilczuk Marcin, Zdunek Arkadiusz (67′ Olejniczak Piotr), Perzak Karol, Lomakin Oleksandr (49′ Podolski Daniel), Raszpunda Kazimierz (61′ Skindel Marek), Dąbrowski Paweł, Szostek Łukasz, Banaszek Dawid, Simionkowski Kamil (41′ Sirocki Szymon), Szrejber Rafał, Garkavyi Sergii, Motyl Mariusz (41′ Malochwy Marcin), Kvernadze Sergo.

2′ 3:0 Janeczko
9′
3:5
Dąbrowski
15′
3:10
Motyl
  3:12
Banaszek
18′ 6:12 Janeczko
20′ 11:12 Płonka
     
60′ 16:12 Hedesz
  18:12 Janeczko
67′ 23:12 Kaszuba
74′ 26:12 Buhalo
77′
26:17
Skindel
  26:19 Banaszek
81+1′ 31:19 Piszczek
  33:19 Janeczko

 

 

 
RSS sponsorzy

Pocztówka z Kataru #13. Sukces bez smaku. Nikt nie czeka na mecz z Francją
Czy trener Czesław Michniewicz osiągając największy sukces z reprezentacją Polski […]
pt, gru 02, 2022
Dziennik Bałtycki