arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Ostatnia walka Buldogów

Czwartek, 21 czerwca 2012 20:53

Przed naszymi graczami najważniejsza walka kończącego się sezonu – mecz o brązowy medal mistrzostw Polski w rugby. W sobotę o 15:00 na Narodowym Stadionie Rugby rozpocznie się ostatni mecz. Nasza drużyna w „małym finale” podejmie poznańskich „Muszkieterów”.
„Buldogi”, którym nie udało się obronić mistrzowskiego tytułu sprzed roku nie mają niczego do stracenia. Będzie to mecz o wszystko: miejsce na podium, honor, wyjście z twarzą z kończącego się sezonu Ekstraligi Rugby i o potwierdzenie, że dwie poprzednie wygrane z Posnanią nie były przypadkiem.
Arkowcy są zdecydowanym faworytem i pretendentem do brązowego krążka. Nasi dwukrotnie w obecnych rozgrywkach pokonywali graczy Posnanii: u siebie 44:8 (15:8) i na wyjeździe 3:19 (3:14). Szczególnie pierwsze zwycięstwo jest okazałe i życzylibyśmy sobie również w sobotnie popołudnie tak okazałej wygranej. Jednak drużyna ze stolicy Wielkopolski, posiadająca w swoim składzie wielu młodych i ambitnych rugbistów na pewno zrobi wszystko, aby cieszyć się tym trofeum. Potwierdził to chociażby pierwszy mecz półfinałowy z Budowlanymi Łódź, w którym poznaniacy postawili się wicemistrzom Polski. Zapowiada się więc ciekawe widowisko a my przy wparciu naszych kibiców zrobimy wszystko, aby ten medal został w Gdyni.

Maciej Stachura powiedział przed meczem o brązowy medal:

Jeśli chcemy wygrać i sięgnąć po brązowe medale, musimy sobie je wywalczyć i udowodnić postawą na boisku, że na nie zasługujemy. Oczywiście nie da się ukryć, że jesteśmy zdecydowanym faworytem. Pamiętam już jednak sytuację, kiedy graliśmy z Posnanią o brązowe medale w Gdyni, także przyznawano nam więcej szans, a mimo to niespodziewanie ulegliśmy. Dlatego właśnie w sobotnim meczu oczekuję od zawodników dobrej gry i zaangażowania, tak abyśmy mocnym akcentem zakończyli tegoroczne rozgrywki.

Zapraszamy w sobotę na Narodowy Stadion Rugby. Początek meczu o 15:00. Wstęp jak zawsze wolny. Zapraszamy również do śledzenia wyniku na żywo na naszej stronie internetowej.
RSS sponsorzy

Najpopularniejsze kierunki studiów na Pomorzu. Są najbardziej oblegane, dają szansę na dobrą pracę
Jaki kierunek studiów wybrać, zastanawia się wielu młodych ludzi pod […]
pt, mar 24, 2023
Dziennik Bałtycki