arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Ostatnia walka Buldogów

Czwartek, 21 czerwca 2012 20:53

Przed naszymi graczami najważniejsza walka kończącego się sezonu – mecz o brązowy medal mistrzostw Polski w rugby. W sobotę o 15:00 na Narodowym Stadionie Rugby rozpocznie się ostatni mecz. Nasza drużyna w „małym finale” podejmie poznańskich „Muszkieterów”.
„Buldogi”, którym nie udało się obronić mistrzowskiego tytułu sprzed roku nie mają niczego do stracenia. Będzie to mecz o wszystko: miejsce na podium, honor, wyjście z twarzą z kończącego się sezonu Ekstraligi Rugby i o potwierdzenie, że dwie poprzednie wygrane z Posnanią nie były przypadkiem.
Arkowcy są zdecydowanym faworytem i pretendentem do brązowego krążka. Nasi dwukrotnie w obecnych rozgrywkach pokonywali graczy Posnanii: u siebie 44:8 (15:8) i na wyjeździe 3:19 (3:14). Szczególnie pierwsze zwycięstwo jest okazałe i życzylibyśmy sobie również w sobotnie popołudnie tak okazałej wygranej. Jednak drużyna ze stolicy Wielkopolski, posiadająca w swoim składzie wielu młodych i ambitnych rugbistów na pewno zrobi wszystko, aby cieszyć się tym trofeum. Potwierdził to chociażby pierwszy mecz półfinałowy z Budowlanymi Łódź, w którym poznaniacy postawili się wicemistrzom Polski. Zapowiada się więc ciekawe widowisko a my przy wparciu naszych kibiców zrobimy wszystko, aby ten medal został w Gdyni.

Maciej Stachura powiedział przed meczem o brązowy medal:

Jeśli chcemy wygrać i sięgnąć po brązowe medale, musimy sobie je wywalczyć i udowodnić postawą na boisku, że na nie zasługujemy. Oczywiście nie da się ukryć, że jesteśmy zdecydowanym faworytem. Pamiętam już jednak sytuację, kiedy graliśmy z Posnanią o brązowe medale w Gdyni, także przyznawano nam więcej szans, a mimo to niespodziewanie ulegliśmy. Dlatego właśnie w sobotnim meczu oczekuję od zawodników dobrej gry i zaangażowania, tak abyśmy mocnym akcentem zakończyli tegoroczne rozgrywki.

Zapraszamy w sobotę na Narodowy Stadion Rugby. Początek meczu o 15:00. Wstęp jak zawsze wolny. Zapraszamy również do śledzenia wyniku na żywo na naszej stronie internetowej.
RSS sponsorzy

Pocztówka z Kataru #13. Sukces bez smaku. Nikt nie czeka na mecz z Francją
Czy trener Czesław Michniewicz osiągając największy sukces z reprezentacją Polski […]
pt, gru 02, 2022
Dziennik Bałtycki