BRĄZOWE SIÓDEMKI

Niedziela, 29 lipca 2012 13:17

Trzecim miejscem zakończyła się rywalizacja w Hodura Sopot Sevens dla zawodników Arki Gdynia. Trener Stachura wystawił w tym turnieju 2 zespoły, tak aby obciążenia treningowe w okresie przygotowawczym rozkładały się równo między wszystkich graczy buldogów. Pierwszy zespół już na początku rywalizacji trafił na mocny Orkan Sochaczew. Mimo prowadzenia w tym meczu 14-0 do przerwy, ambitnie grający gracze Orkana wyrwali zwycięstwo buldogom w końcówce meczu. Wynik meczu z Orkanem 14-19. Mimo późniejszych zwycięstw turniejowych, ta porażka spowodowała, że w półfinale żółtoniebiescy trafili na Lechię Gdańsk. I w tym meczu lepsi okazali się białozieloni 14-28. Na osłodę buldogom pozostał mecz o trzecie miejsce, w którym przeciwnikiem byli gospodarze zawodów, ubiegłoroczni zwycięzcy – Ogniwo Sopot. Mecz rozstrzygnął się już do przerwy gdyż swoją szybkość doskonale wykorzystywał w tym spotkaniu, ale i przez cały turniej, Szymon Sirocki aplikując rywalom przyłożenia ucieczkami po skrzydle. Mecz zakończył się wynikiem 33-12 (26-0 do przerwy).

Warto podkreślić też udany debiut nowego gracza Arki, sprowadzonego z Łodzi – Tomasza Stępnia, który postawą w całych zawodach udowodnił, że będzie dużym wzmocnieniem naszego zespołu w rywalizacji piętnastoosobowej.

Skład ARKA I – Łukasz Szostek, Dawid Banaszek, Kamil Simionkowski, Craig Bachurzewski, Tomasz Stępień, Rafał Szrejber, Szymon Sirocki, Karol Perzak, Paweł Dąbrowski, Paweł Grzenkowicz.

Drugi skład Arki, mimo niewielkich porażek w eliminacyjnej fazie zawodów, w meczu o siódme miejsce przegrał wyraźnie z mistrzami ekstraligi rugby 7 – AZS AWFiS Gdańsk 7-31.

Skład ARKA II – Robert Andrzejczuk, Piotr Olejniczak, Arkadiusz Zdunek, Jacek Wojaczek, Mateusz Plichta, Wojciech Ciuła, Daniel Podolski, Adrian Hawrysiuk, Krzysztof Okonek, Piotr Todek, Alistair Miriori.

Cały turniej wygrała Lechia Gdańsk pokonując w finale Orkan Sochaczew 22-19.