arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Trener reprezentacji z wizytą w Arce

Czwartek, 16 sierpnia 2012 10:19

 
W środę nasz klub odwiedził trener seniorskiej reprezentacji Polski, Tomasz Putra. Szkoleniowiec poprowadził trening z drużyną, w czasie którego miał okazję przekazać graczom Arki sposób gry kadry narodowej. Celem było również zapoznanie się z aktualną dyspozycją potencjalnych kadrowiczów, przekazanie zadań treningowych dla trenerów klubowych, aby podnieś poziom gry drużyny narodowej. Była to również okazja do wymiany doświadczeń i uwag między szkoleniowcem Arki a trenerem drużyny reprezentującej nasz kraj w rozgrywkach międzynarodowych. Wizyta w Gdyni była częścią konsultacji trenera Putry ze wszystkimi klubami ekstraligi.
 
 
Po treningu zapytaliśmy Tomasza Putrę o przeprowadzonych zajęcia:
Jakie wrażenia Pan ma po treningu Arki? I jak ocenia Pan przygotowanie drużyny do zbliżających się rozgrywek?
Zespół jest na ostatnim etapie okresu przygotowawczego. Po zawodnikach widać, że są bardzo skoncentrowani na tym, co mają grać. Miałem okazję zobaczyć zawodników spisujących się dobrze technicznie. Nie było może wszystkich na treningu, ale jest wielkie zaangażowanie i widać grę piłką na niezłym poziomie.

Na czym skupił się Pan w czasie zajęć?
Przede wszystkim chciałem przekazać sposób poruszania się taki, jaki preferuję w reprezentacji. Klub ma swój plan gry i poruszania się, ja chciałem pokazać jak my pracujemy, a to da zawodnikom wizję całości. Warto zobaczyć jakie są inne jeszcze metody. Byłem bardzo zadowolony z tego, że wszyscy reagowali bardzo pozytywnie i dobrze, co pokazało, że reagują bardzo pozytywnie i dobrze oraz natychmiast adoptują się  do sposobu poruszania się i zachowania na boisku.

Jak ocenia Pan formę reprezentantów Polski z Arki?

Wszyscy kadrowicze są w świetnej formie, najbardziej pozytywnie zaskoczył mnie Tomek Stępień. Łukasz Szostek oraz Dawid Banaszek zaprezentowali się na swoim, zawsze wysokim, poziomie. Tak więc, prawdopodobnie pięciu zawodników Arki będzie powołanych na najbliższy mecz z reprezentacją akademicką.

 
 
 RSS sponsorzy

[PRL] Kompanie karne towarzysza Jaruzelskiego
24 czerwca 1976 r. premier Piotr Jaroszewicz przedstawił w sejmie […]
pt, cze 09, 2023
Dziennik Bałtycki