Derby w PP dla Arki

Sobota, 6 października 2012 11:02

Arka Gdynia w sobotnim meczu pokonała na własnym stadionie Ogniwo Sopot w pierwszej kolejce Pucharu Polski Rugby 32:3 (15:3). Sopocianie zdobyli jedyne punkty z karnego wykorzystanego przez Roberta Rogowskiego.

Początek meczu zdecydowanie należał do Roberta Andrzejczuka. Gracz, który pozostawał w rezerwie na mecz PEN z Czechami, już w ciągu pierwszych piętnastu minut dwa razy znalazł się w polu punktowym Ogniwa. Robert w rundzie jesiennej prezentuje świetną formę, co potwierdził nie tylko w meczu z Sopocianami, ale również w poprzednich grach ligowych. Kolejne punkty dla żółto-niebieskich zdobył Konrad Chromiński na kilka minut przed zakończeniem pierwszej części gry. Akowcy wyraźnie prowadzili, a rugbiści Ogniwa zdołali odpowiedzieć tylko trójką z rzutu karnego, zdobytą w doliczonym czasie gry pierwszej połowy.
Druga połowa była bardziej wyrównana. Akowcy zdobyli pierwsze przyłożenie dopiero po dwudziestu minutach gry. Piotr Olejniczak mimo, że był powstrzymywany przez dwóch obrońców z Sopotu zdołał wpaść w pole punktowe prawie przy słupach i umieścić piłkę tuż za linią. Podwyższenie wykorzystał Wiktor Zaradzki, wpisując się na listę punktujących.
Dwa kolejne przyłożenia zdobyli młodzieżowcy Arki, przypieczętowując wygraną w pierwszym meczu pucharowym.
Arka Gdynia pewnie pokonała graczy Ogniwa Sopot, prezentując dobrą i szybką grę. W następnej serii gier PP na początku listopada „Buldogi” udadzą się do Gdańska na mecz z Lechią.

Arka Gdynia – Ogniwo Sopot 32:3 (15:3)
sędziowali: Szczepański, Jasiński, Zeszutek
widzów: 200

Punkty Arka: Andrzejczuk 10, Chromiński 5, Olejniczak 5, Zaradzki 2, Grzenkowicz 5, Hawrysiuk 5.
Punkty Ogniwo: Rogowski 3.

Arka: Kwiatkowski Rafał, Podolski Daniel, Zdunek Arkadiusz, Andrzejczuk Robert, Perzak Karol, Olejniczak Piotr, Grabowski Władysław, Bury Paweł, Zaradzki Wiktor, Grzenkowicz Paweł, Chromiński Konrad, Tuczyński Mateusz, Sirocki Szymon, Siminokowski Kamil oraz Bojke Piotr, Denisiuk Karol, Korbolewski Krzysztof, Hawrysiuk Adrian, Plichta Mateusz, Jendraszewski Damian.

Ogniwo: Wojtkański Maciej, Rak Filip, Pionk Dariusz, Smoliński Jakub, Irla Jakub, Węgierski Kamil, Suska Kamil, Rogowski Robert, Elend Adam, Szablewski Łukasz, Krause Szymon, Karaś Filip, Olszewski Robert, Jankowski Mariusz, Zakaszewski Karol oraz Plich Dariusz, Matczuk Rafał, Pietrzyk Michał, Karol Wojciech, Wechsel Mateusz, Wiatr Krzysztof, Zakaszewski Tomasz.