arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

W Sochaczewie o mistrza jesieni

Piątek, 26 października 2012 18:36

 
Przed „Buldogami” ostatni mecz rundy jesiennej rozgrywek Ekstraligi Rugby. W sobotę w Sochaczewie nasi gracze zmierza się z Orkanem i powalczą o utrzymanie pozycji lidera w rozgrywkach. Tylko wygrana z punktem bonusowym pozwoli cieszyć się z prowadzenia w tabeli po pierwszej serii gier i spokojnie przystąpić do spotkań rewanżowych.

Żółto – niebiescy w poprzedniej kolejce wysoko pokonali graczy Posnanii Poznań, co pozawala z optymizmem patrzeć na wynik jutrzejszego meczu w Sochaczewie. Jednak, mimo że gospodarze nie będą faworytem meczu VII kolejki, to u siebie zawsze są bardzo groźni i nieustępliwi. Ostatnio miał okazję przekonać się o tym aktualny mistrz Polski – Lechia Gdańsk, która z trudnego terenu przywiozła tylko jeden punkt bonusowy za przegraną mniej niż siedmioma punktami.
Mimo zaskakującej wygranej z „Lwami” drużyna z Sochaczewa w obecnych rozgrywkach radzi sobie średnio. Z dwoma wygranymi i jednym remisem na koncie zajmuje dopiero siódme miejsce z tabeli.
Sobotni mecz może być dla naszych trudny z jeszcze jednego powodu. Zapowiadane na sobotę ochłodzenie i opady śniegu z deszczem zapewne nie pomogą prowadzić szybkiej i widowiskowej gry. My jednak trzymamy kciuki za naszą drużynę i wierzymy, że zwycięstwo pozwoli Arce nadal cieszyć się z przewodzenia w ekstralidze.

Początek meczu z Orkanem Sochaczew w sobotę o godzinie 15:00. Zapraszamy do śledzenia wyniku na żywo na naszej stronie.

Za to do I Ligi Rugby zawitała już wiosna. Garcze Arki II Gdynia w pierwszoligowych derbach zmierzą się z Ogniwem. Sopocianie z przewagą siedmiu punktów do drugich w tabeli Czarnych z Pruszcza Gdańskiego przystępują do rundy rewanżowej jako niemal pewniak do awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej i na Narodowym Stadionie Rugby będą zdecydowanym faworytem. Druga drużyna naszego klubu po remisie w ostatniej kolejce i pierwszych punktach w tabeli wciąż czeka na zainkasowanie kompletu oczek za zwycięstwo.  Liczymy na niespodziankę i zapraszamy na stadion w niedzielę o 13:00.

Pozostałe mecze VII kolejki Ekstraligi Rugby:

KS Posnania Poznań – MKS Pogoń Siedlce, sobota 14:00
KS Budowlani Lublin – Budowlani S.A. Łódź, sobota 13:00    
AZS-AWF Warszawa – RC Lechia Gdańsk, sobota 13:00

Pozostałe mecze VI kolejki I Ligi Rugby:

Frogs&Co Warszawa – RzKS Juvenia Kraków, sobota 15:00
RKS Skra Warszawa – RC Czarni Pruszcz Gdański, sobota 13:00
RSS sponsorzy

Marcelina Zawadzka sporo podróżuje. Dokąd wybrała się w 2023 roku? Zobaczcie galerię zdjęć
Marcelina Zawadzka sporo podróżuje i czasami relacjonuje to w mediach […]
śr, lut 01, 2023
Dziennik Bałtycki