arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Boisko i prawie tylko rugby

Sobota, 2 lutego 2013 11:24

 
Sprzyjająca pogoda oraz nieuchronnie zbliżające się rozgrywki ligowe i pucharowe sprawiły, że „Buldogi” przeniosły się z hali na boisko Narodowego Stadionu Rugby. W ostatnich dniach nasi rugbiści trenowali przez cały tydzień na świeżym powietrzu.
Mimo, że na ostatnich zajęciach zabrakło graczy, którzy udali się na zgrupowanie drużyny narodowej, Maciej Stachura, trener pierwszego zespołu Arki nie odpuszczał swoim graczom. Po dobrze przepracowanym styczniu, kiedy gracze żółto-niebieskich pracowali głownie nad przygotowaniem siłowym, przyszedł czas na treningi z piłką.
 
- Jest ocieplenie wiec mogliśmy potrenować na boisku, ale przyszedł także ten czas, kiedy musimy trenować tylko na boisku. Przejdziemy do typowego treningu rugby z małymi dodatkami fitnessu. Podtrzymać chcemy to, co wcześniej wypracowaliśmy. Musimy się zgrywać i wykorzystać czas, kiedy wszystkich mamy do dyspozycji w Gdyni – powiedział trener Arki.
Pierwsze mecze w tym roku nasi rugbiści zagrają ok połowy marca. Zanim zaczną się zmagania w Ekstralidze Rugby, rozegrane zostaną dwa zaległe spotkania w Pucharze Polski. „Buldogi” zagrają z Lechią Gdańsk na wyjeździe, a na Narodowym Stadionie Rugby zmierzą się z Czarnymi Pruszcz Gdański.
 
- Wcześniej, jeszcze przed meczami pucharowymi, chcielibyśmy zagrać sparingi z Ogniwem Sopot, lub chociaż wspólnie potrenować, aby sprawdzić się z przeciwnikiem – dodał Maciej Stachura.
 RSS sponsorzy

Gdynia: Znasz tego mężczyznę? Policja szuka go w związku z przywłaszczeniem mienia | ZDJĘCIA
Policjanci z Gdyni poszukują mężczyzny, który według ich ustaleń dokonał […]
sob, lut 04, 2023
Dziennik Bałtycki