arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Zaczynamy wiosnę w Ekstralidze Rugby

Piątek, 22 marca 2013 13:35

 
Nadszedł moment, aby po zimowej przerwie wznowić rozgrywki Ekstraligi Rugby. Już w sobotę na boisko Narodowego Stadionu Rugby wybiegną żółto-niebiescy, aby w meczu IX kolejki zmierzyć z drużyną AZS-AWF Warszawa. Początek meczu o godzinie 14:00. Mimo, że za nami już pierwszy dzień wiosny, panująca aura nadal przypomina tą zimową, Arkowcy powalczą o pierwsze punkty w lidze.
Najbliższe ligowe spotkanie, nie będzie pierwszym oficjalnym meczem, jaki nasza drużyna rozegrała w tym roku. Za naszymi graczami już dwa spotkania w Pucharze Polski. „Buldogi” wygrywając te dwa wspomniane mecze zapewnili sobie awans do półfinału PP z pierwszego miejsca w grupie, a do tego szczególnie po meczu z biało-zielonym, świetne humory przed pierwszym wiosennym spotkaniem w ekstralidze.
Arkowcy będą zdecydowanym faworytem sobotniego meczu. Nasi rywale z Warszawy po ośmiu meczach obecnego sezonu zdobyli tylko jeden punkt w ligowej tabeli. Przypomnijmy tylko, że zwycięstwo 88:0 na jesieni w Warszawie było najwyższym w obecnym sezonie. Jednak po zimowej przerwie zespół nad morze przyjedzie w nieco odmienionym składzie. Zabraknie trzech graczy, którzy odeszli do Pogoni Siedlce. Zmiana zaszła również na ławce trenerskiej zespołu. Nowym szkoleniowcem drużyny został były sędzia rugby Grzegorz Michalik. Trudno ocenić, jak zaprezentują się Akademincy szkoleni przez nowego trenera i byłego gracza tej drużyny, który nie miał zbyt wiele czasu na pracę ze swoim zespołem. Trudno też ocenić formę naszych gości po ostatnim sparingu, w którym najbliżsi rywale Arki ulegli warszawskim Frogsom 15:17.
W najbliższy weekend Gdynia będzie jedyną areną rugbowych zmagań w Polsce. Trzy pozostałe mecze IX kolejki ze względu na warunki pogodowe panujące w Łodzi, Poznaniu i Sochaczewie zostały przełożone na inny termin. Jeśli w Gdyni nic się nie wydarzy przez noc lub sobotnie przedpołudnie mecz rozpocznie się o godzinie 14:00.

Pozostałe mecze IX kolejki Ekstraligi Rugby:

RC Orkan Sochaczew – MKS Pogoń-Awenta Siedlce przełożony – termin pierwotny: sobota, godz. 14.00
KS Posnania Poznań v KS Budowlani Lublin przełożony – termin pierwotny: sobota, godz. 15.00
Master Pharm Budowlani S.A. Łódź v RC Lechia Gdańsk przełożony – termin pierwotny: sobota, godz. 15.00RSS sponsorzy

Psychologia na Uniwersytecie SWPS w Sopocie z najwyższą oceną działalności naukowej
Kompleksowa ocena Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach ewaluacji jakości […]
pon, sie 08, 2022
Dziennik Bałtycki