arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

W sobotę wielki mecz Polska – Ukraina

Piątek, 29 marca 2013 11:46

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie w Gdyni. Wielki mecz rugby POLSKA – UKRAINA. Będzie to trzecie spotkanie międzynarodowe z udziałem polskiej drużyny narodowej, jakie odbędzie się na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni. Początek meczu o godz. 18:00. Wstęp dla kibiców wolny!
 
Prezydent Gdyni – Wojciech Szczurek objął mecz swoim patronatem.
 
Ci, którzy odwiedzą w sobotę Narodowy Stadion Rugby, na brak atrakcji nie będą mogli narzekać. Już przy bramach wejściowych czekać będzie na nich prezent powitalny w postaci sześciuset biało – czerwonych flag. Warto przyjść wcześniej, bo decyduje kolejność wejścia na stadion. Flagi będą wydawane od godziny 17.
Dodatkowym smaczkiem meczu w Gdyni będzie rywalizacja klubowych kolegów z Arki Gdynia. Łukasz Szostek i Tomasz Stępień zagrają przeciwko Władkowi Grabowskiemu, który reprezentować będzie ukraińskie barwy. Na co dzień wspomniani gracze trenują i wspólnie bronią żółto-niebieskich barw Arki Gdynia w krajowych rozgrywkach ligowych.
W przerwie meczu odbędzie się ceremonia wręczenia tytułu „Rugbisty Roku” w Plebiscycie 2012 organizowanym przez RugbyPolska.pl, największy polski portal poświęcony tej dyscyplinie. Spośród Piętnastki Roku, czyli najlepszych graczy polskich klubów i reprezentacji wybranych przez użytkowników portalu, zostanie wybrany „Rugbista Roku”. W tym gronie nie zabrakło oczywiście zawodników Arki Gdynia i innych trójmiejskich klubów.

Rozgrywki Pucharu Narodów Europy
Puchar Narodów Europy to cykl rozgrywek o miano najlepszej drużyny rugby w Europie. Uczestniczą w nich kraje, które nie biorą udziału w Pucharze Sześciu Narodów, który ma formułę zamkniętą (Anglia, Walia, Szkocja, Irlandia, Włochy i Francja), a które również nie są tak silne jak ekipy biorące udział P6N.
Rozgrywki, które odbywają się w cyklu dwuletnim 2012-2014, podzielone są na siedem grup, składających się z 3 – 6 drużyn.
Pierwsza – najwyższa dywizja dzieli się na dwie grupy: A i B. Nasza drużyna narodowa znajduje się w grupie 1B, a jej przeciwnikami są reprezentacje Szwecji, Czech, Niemiec, Ukrainy i Mołdawii. Zwycięzca grupy B otrzymuje promocję do grupy A czyli najwyższej w rozgrywkach PNE. W grupie A swoje mecze rozgrywają m.in. Gruzja, Rumunia i Rosja – uczestnicy Rugby World Cup 2011, czyli rugbowego mundialu.
Biało – czerwoni w obecnej edycji rozgrywek PEN pozostają niepokonani. Nasza drużyna na jesieni ubiegłego roku odniosła dwa zwycięstwa. W Pradze pokonała Czechów 29:3 i Niemców 22:13 podczas meczu w Gdańsku. Zajmują trzecie miejsce w grupie 1B, ale rozegrali jeden mecz mniej niż prowadzące w grupie Niemcy i Ukraina. Zwycięstwo nad reprezentacją naszych wschodnich sąsiadów pozwoli nie tylko wyprzedzić ich w tabeli, ale objąć prowadzenie w grupie. Ukraina to silny przeciwnik, więc ewentualna wygrana pozwoli optymistycznie patrzeć na kolejne mecze i awans do grupy 1A.
NAJBLIŻSZY MECZ ZA:

dni
-1
-3
godzin
-2
-1
minut
-4
-2
sekund
-3
-9

RSS sponsorzy

NIEDZIELE HANDLOWE MAJ 2019. Sklepy otwarte w niedzielę 26.05.2019? Gdzie zrobić zakupy w niedzielę 26 maj 2019? [24.05.2019]
W które majowe niedziele będą sklepy otwarte, a w które […]
pt, maj 24, 2019
Dziennik Bałtycki

Witaj, świecie!
Witaj w WordPressie. To jest twój pierwszy wpis. Zmodyfikuj go […]
śr, cze 13, 2018
AB Inwestor