arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Derby już w niedzielę, znowu zagramy tylko w Gdyni

Czwartek, 4 kwietnia 2013 19:08

 
Tylko trzy dni pozostały do derbowego spotkania pomiędzy Arką i Lechią. W hicie kolejki w niedzielę na Narodowym Stadionie Rugby zmierzą się dwie ekipy, które zajmują najwyższe miejsca w tabeli ekstraligi. Ponownie, jak przed dwoma tygodniami, mecz w Gdyni będzie jedynym jaki zaplanowano w tej kolejce ligowej. Początek derbowego meczu w niedzielę o godz. 16:00 na stadionie przy ul. Górskiego 10. Wstęp oczywiście wolny. Trzy pozostałe spotkania ze względu na zimową aurę i brak możliwości odśnieżenia boisk nie odbędą się.
Oba zespoły mają do wyrównania stare rachunki i na pewno wiele do udowodnienia sobie. Arkowcy w tym roku zaznali już smak zwycięstwa nad biało – zielonymi. Prawie miesiąc temu nasza drużyna cieszyła się z wygranej pokonując gdańszczan w Pucharze Polski 32:19. Jednak spotkanie w Ekstralidze Rugby to inna bajka i jak zapewnia trener Lechii na stronie klubu porażka z „Buldogami” zmotywowała jego zespół jeszcze bardziej. „Lwy” będą się chciały na pewno zrewanżować za mecz w Cetniewie, natomiast żółto-niebiescy na pewno mają jeszcze w pamięci mecz na PGE Arenie w Gdańsku, kiedy w lidze wysoko przegrali z biało-zielonymi. Dzięki tej przegranej nasza drużyna z taką samą liczbą punktów – 31 zajmuje drugie miejsce w tabeli, tuż za gdańszczanami.
Zapowiada się emocjonujące spotkanie tym bardziej, że mecz w przypadku zwycięstwa Arkowcy rozsiądą się wygodnie w fotelu lidera ekstraligi.
Ponownie, jak przed dwoma tygodniami, Gdynia będzie jedyną areną rugbowych zmagań w ekstralidze. Zima i zalegający na boiskach śnieg uniemożliwiły rozegranie pozostałych meczy. Przedstawiciele klubów gospodarzy najbliższych meczów nie byli w stanie przygotować obiektów do rozegrania spotkań ligowych i zostaną one przełożone na inny termin, który kluby ustalą między sobą w późniejszym terminie.

 
Pozostałe mecze X kolejki Ekstraligi Rugby:
MKS Pogoń-Awenta Siedlce – Budowlani S.A. Łódź (brak sugestii dotyczących nowego terminu)
AZS AWF Warszawa -KS Posnania Poznań (brak sugestii dotyczących nowego terminu)
KS Budowlani Lublin – RC Orkan Sochaczew (brak sugestii dotyczących nowego terminu) RSS sponsorzy

Oto szkoleniowiec, na którego czekał cały polski futbol [wideo]
Nie ulega wątpliwości, ze dreszczyk emocji musi towarzyszyć nawet tak […]
pt, mar 24, 2023
Dziennik Bałtycki