arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Arka ponownie bezlitosna dla warszawiaków

Wtorek, 16 kwietnia 2013 12:59

 
„Buldogi” bez najmniejszego problemu poradzili sobie z ostatnią drużyną Ekstraligi Rugby. Arkowcy zdobyli aż 106 oczek, nie tracąc przy tym ani punktu. Było to najwyższe zwycięstwo naszych odniesione w tym sezonie. Poprzedni wysoki wynik 88:0 nasi gracze również odnieśli nad graczami z Warszawy.
Żółto-niebiescy zdobywanie punktów rozpoczęli już w trzeciej minucie. Kolejne minuty przynosiły dalsze zdobycze punktowe, a z bonusu za cztery przyłożenia nasi cieszyli się już po piętnastu minutach gry. Pierwsza część gry zakończyła się wynikiem 64:0. To jednostronne widowisko trwało również w drugiej połowie meczu. Goście chociaż zdołali się przebudzić na dziesięć minut, to jednak ten krótki zryw nie przyniósł żadnych punktów. „Setka” padła tuż przed zakończeniem regulaminowego czasu gry za sprawą Dawida Banaszka. Ten sam zawodnik może się pochwalić trzynastoma podwyższeniami zdobytymi dla naszej drużyny. Arkowcy łącznie w całym spotkaniu zdobyli aż szesnaście przyłożeń, a rekordzistą był Szymon Sirocki, który na swoim koncie zapisał cztery wizyty w polu punktowym gości z Warszawy.
Arka cieszy się z kolejnej wygranej, ale wynik z „Akademikami” nie mógł być inny. Zespół ze stolicy, mimo, że stawił się na mecz w Gdyni, to jednak był tylko tłem dla naszych zawodników, którzy mogli pochwalić się swoimi umiejętnościami i indywidualnymi akcjami.
Mecz, który pierwotnie miał odbyć się 23 marca doszedł w końcu do skutku. Wcześniej drużyna AZS AWF z powodów kadrowych w ogóle do Gdyni nie przyjechała. Tym razem obecność gości pokazała tylko jedno: jak wielka przepaść dzieli pierwszą i ostatnią drużynę w ligowej tabeli.
W najbliższą sobotę jednak nad morzem zjaw się przeciwnik zupełnie innego kalibru. O godzinie 14:00 na NSR rozpocznie się mecz z Budowlanymi Łódź, którzy są jednym z kandydatów do tytułu mistrzowskiego.
W ostatni weekend łodzianie rozegrali zaległy mecz Pucharu Polski z Pogonią Siedlce. Wynik tego spotkania 30:12 dla Budowlanych ustalił kolejność w tabeli grupy południowej PP. Naszym przeciwnikiem w półfinale tych rozgrywek będą gracze z Siedlec, którzy zajęli drugą lokatę w fazie grupowej. Mecz półfinałowy odbędzie się w Gdyni, najprawdopodobniej 11 maja.
 
 
 RSS sponsorzy

Portugalia - Szwajcaria NA ŻYWO 6.12.2022 r. MŚ 2022. Gdzie oglądać transmisję TV i stream? Wynik meczu, online, relacja, kursy bukmacherów
Portugalia - Szwajcaria NA ŻYWO. Portugalia zagra we wtorek (6.12.2022) […]
pon, gru 05, 2022
Dziennik Bałtycki