arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Hit kolejki już w sobotę

Czwartek, 18 kwietnia 2013 22:05

W sobotę na Narodowym Stadionie Rugby prawdziwa uczta dla wszystkich miłośników rugby. W meczu XI kolejki Ekstraligi Rugby zmierzą się dwaj pretendenci do tytułu mistrzowskiego: Arka I Budowlani Łódź. Jedno trzeba powiedzieć na pewno będzie to hit tej kolejki. Początek meczu o godz. 14:00.
Jak ważne jest to spotkanie nikomu nie trzeba mówić, a chęć wygranej jest większa tym bardziej, że „Buldogi” chcą się odegrać za porażkę w rundzie jesiennej odniesioną w Łodzi. Nasza drużyna przegrała z gospodarzami prowadząc aż do sześćdziesiątej czwartej minuty meczu. Porażki nie zapowiadał również wysoki wynik do przerwy. Po pierwszej części gry Arkowcy prowadzili 24:10 i wszystko wskazywało, że nasi przywiozą komplet punktów do Gdyni.

- Przegraliśmy ostatni mecz w Łodzi, chociaż wydawało się, że wygramy. Zależy nam na rewanżu, co pozwoli nam przybliżyć się do pierwszego miejsca w tabeli. Gramy z wielokrotnym finalistą i będzie to na pewno bardzo ciężki mecz – powiedział szkoleniowiec naszej drużyny, Maciej Stachura.

Sobotni mecz i ewentualna wygrana pozwoli naszym na spokojne zajęcie fotela lidera ekstraligi, a także złapanie dystansu do naszego najbliższego rywala i do Lechii Gdańsk. Dwie ostatnie wygrane z tymi ostatnimi dodały naszym wiary w umiejętności i pozwalają optymistycznie patrzeć na dalszą część rozgrywek.
Master Pharm Budowlani Łódź to drużyna, która w tym roku rozegrała tylko jedno oficjalne spotkanie. Przed tygodniem pokonali ekipę z Siedlec zapewniając sobie pierwsze miejsce w grupie południowej Pucharu Polski.

- Chcemy podtrzymać zwycięską passę od początku roku i sprawdzić się na tle rywala, który gra szybkie, podobne do naszego, rugby. Doceniamy klasę rywala, wiemy, że to groźna drużyna, która ma wielu zdolnych młodzieżowców, ale dowodzona jest przez czterech Gruzinów – dodał trener Arki.

W najbliższy weekend odbędą się już wszystkie zaplanowane mecze Ekstraligi Rugby. Arka jako jedyna drużyna ma za sobą rozegranie zaplanowanych meczów. Sprawą otwartą pozostaje kiedy odbędą się gry z udziałem pozostałych drużyn, które z powodu panujących zimowych warunków nie dobyły się w terminie. Komisja Gier i Dyscypliny Polskiego Związku Rugby proponuje, aby zmienić kalendarz rundy wiosennej ekstraligi i spotkania zaległe rozegrać po XIV kolejce fazy zasadniczej. Jednak na tą chwilę ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła.

Pozostałe mecze XI kolejki Ekstraligi Rugby:
KS Budowlani Lublin – MKS Pogoń Siedlce, sobota 14:00     
RC Orkan Sochaczew – AZS-AWF Warszawa, niedziela 15:00     
KS Posnania Poznań – RC Lechia Gdańsk, sobota 15:00
RSS sponsorzy

MŚ 2022. Jesus Valenzuela arbitrem mecz Polski z Francją. Wcześniej sędziował mecz Anglia - USA
Jesus Valenzuela z Wenezueli będzie arbitrem głównym niedzielnego meczu Polski […]
pt, gru 02, 2022
Dziennik Bałtycki