arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Wyjazd po punkty do Siedlec

Czwartek, 25 kwietnia 2013 13:09

„Buldogi” w najbliższy weekend udadzą się na pierwszy wyjazdowy mecz w tym roku kalendarzowym. Przeciwnikiem naszej ekipy będzie rewelacja rundy jesiennej rozgrywek Ekstraligi Rugby – MKS Pogoń Siedlce. W niedzielę o godz. 14:00 Arka Gdynia rozpocznie walkę o pierwsze wyjazdowe punkty.
Ekipa z Siedlec, która na jesieni radziła sobie wyjątkowo dobrze jak na beniaminka, rugbową wiosnę zaczęła od dwóch porażek. Pierwsze spotkanie w ramach Pucharu Polski przegrali 12:30 z Budowlanymi Łódź, natomiast w ekstralidze ulegli Budowlanym z Lublina 9:16. Przypomnijmy, że na początku rozgrywek siedlczanie pokonali na wyjeździe w Gdańsku mistrza Polski Lechię Gdańsk, a dwie kolejki później odprawili z kwitkiem u siebie Budowlanych Łódź. Pierwszą porażkę na swoim koncie Pogoń Siedlce zapisała dopiero w piątej kolejce na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni. Żółto-niebiescy cieszyli się ze zwycięstwa z niepokonaną do czasu tego meczu Pogonią, która do Gdyni przyjechała jako lider rozgrywek.
Nasza drużyna na wiosnę nie przegrała jeszcze meczu. Liczymy, że podobnie będzie w niedzielny wieczór. Aby tak było, ekipa z Gdyni musi zagrać bardzo uważnie, bo mimo, że Pogoni na wiosnę nie idzie, to nadal groźny przeciwnik, który dodatkowo w przerwie zimowej wzmocnił się trzema graczami. Do drużyny naszego najbliższego rywala dołączyli Konrad Pietrzyk z Orkana Sochaczew oraz Tomasz Gołąb i Wojciech Łukasiewicz z AZS-AWF Warszawa. Wszyscy wspomniani gracze mają za sobą występy w drużynach narodowych.
Zmiany zaszły również w sztabie trenerskim, do którego dołączył Stanisław Kopyt, legenda polskiego rugby (m.in. zdobywca dwunastu mistrzostw Polski seniorów, 46 meczów w reprezentacji), objął funkcję trenera ataku.
Arkowcy na wyjazdach nie grają tak dobrze jak u siebie i w tym swojej szansy na pewno upatrują siedlczanie. Nasi jeśli chcą być spokojni o fotel lidera, który w ewentualnym finale daje prawo gry u siebie, muszą to spotkanie wygrać, chociaż na pewno nie będzie łatwo. Pogoń Siedlce to klub z aspiracjami walki o medale. W tej chwili zajmują czwarte miejsce w tabeli dające udział w play-offach i jeśli poważnie myślą w występie w tej fazie rozgrywek będą chcieli wygrać z naszą drużyną, aby zachować bezpieczny dystans do piątego Orkana Sochaczew.
Początek meczu w niedzielę o 14:00. Zapraszamy do trzymania kciuków za naszych i do śledzenia wyniku na żywo na naszej stronie internetowej.

Pozostałe mecze XII kolejki Ekstraligi Rugby:
Budowlani S.A. Łódź – KS Posnania Poznań, sobota 17:00
RC Lechia Gdańsk – RC Orkan Sochaczew, sobota 15:00     
AZS-AWF Warszawa – KS Budowlani Lublin, sobota 12:00 
RSS sponsorzy

There is a problem with the feeds you entered. Go to our support page and we'll help you diagnose the problem.