Nie taki Poznań straszny

Niedziela, 5 maja 2013 11:12

Arka Gdynia zupełnie zdominowała poznańskich „Muszkieterów” i pewnie wygrała mecz XIII kolejki Ekstraligi Rugby. Po niespełna piętnastu minutach gry nasi zapewnili sobie punkt bonusowy za cztery przyłożenia, wygrywając całe sobotnie zawody 53:17 (29:0).
„Buldogi” od samo początku meczu zaskoczyły gospodarzy meczu. Już w trzeciej minucie meczu pierwsze punkty dla naszych zdobył Craig Bachurzewski, nie pozostawiając złudzeń która drużyna jest bardziej zdeterminowana. Kolejne przyłożenia posypały się ekspresowo i przez pierwsze piętnaście minut gry Arkowcy meldowali się w polu punktowym Posnanii czterokrotnie.
W drugiej części pierwszej połowy meczu gra nieco siadła. Arka przeważała nadal, gra toczyła się na połowie „Muszkieterów”, ale na kolejne zdobyczy punktowych to nie przynosiło. Dopiero przed końcem regulaminowego czasu pierwszej połowy piąte przyłożenie zdobył Jacek Wojaczek.
W drugiej części gry nasi zdobyli trzy kolejne przyłożenia. Goście odpowiedzieli dopiero po godzinie gry, zdobywając przyłożenie i podwyższenie. Ponownie gospodarze zerwali się w samej końcówce meczu, zdobywając jeszcze dwa przyłożenia, głównie za sprawą błędów naszej drużyny, której dał się we znaki skwar panujący w sobotę w stolicy Wielkopolski.

Arka Gdynia zdominowała gospodarzy i przez całe spotkanie kontrolowała przebieg meczu. Ekipa z Poznania ani na moment nie zagroziła żółto-niebieskich, którzy przed meczem za cel postawili sobie zwycięstwo punktem bonusowym. Plan udało się wykonać wyjątkowo szybko, zaskakując już na samym początku meczu gospodarzy, którzy nie przypominali drużyny, która jak równy z równym walczyła z Arką o brązowy medal.
Arka utrzymała pierwszą lokatę w tabeli, zachowując dystans do drugiej Lechii Gdańsk. Dzięki ostatniej wygranej w Poznaniu, naszym do zapewnienia sobie pierwszego miejsca przed play-offami wystarczy zwycięstwo nawet bez bonusa, zakładając, że gdańszczanie zgubią punkty w którymś z dwóch ostatnich meczy fazy zasadniczej, które pozostały im do rozegrania. Następny mecz w Gdyni, zarazem ostatni w pierwszej części rozgrywek, za niespełna dwa tygodnie.

Odrobina świątecznej magii w listopadzie, a w Złotej Bramie dykta i kicz. Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku gromadzi tłumy