arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Ostatnia kolejka o fotel lidera

Piątek, 17 maja 2013 10:42

 
W sobotę 17:00 na Narodowym Stadionie Rugby rozpocznie się mecz ostatniej kolejki fazy zasadniczej rozgrywek Ekstraligi Rugby. „Buldogi”, które są niemal pewne pierwszej lokaty w tabeli, powalczą o zwycięstwo, o kontynuację zwycięskiej passy i ostateczne przyklepanie pozycji lidera.
Na dzisiaj po przegranej Lechii Gdańsk w Łodzi 0:13 wicelider ekstraligi do żółto-niebieskich traci sześć punktów, co sprawia, że nawet zwycięstwo z bonusem w ostatniej kolejce nie wystarczy do objęcia pierwszej lokat. Natomiast trzeci w tabeli Budowlani Łódź zostali ukarani przez Komisję Gier i Dyscypliny Polskiego Związku Rugby obustronnym walkowerem za niestawienie się na meczu w Siedlcach. Kluby nie były w stanie porozumieć się co, do terminu tego spotkania, więc zostały ukarane solidarnie. Po uwzględnieniu tego orzeczenia łodzianie do Arki tracą osiem punktów, więc też nie mają szansy na wyprzedzenie naszej drużyny w tabeli. Ale oba kluby zapowiedziały już odwołania od kary obustronnego walkowera, co w przypadku uznania odwołania złożonego przez zespół z Łodzi, oznaczałoby realną szansę na pierwsze miejsce. Nasi więc jeśli chcą być do końca spokojni o pierwszą lokatę, premiowaną rozegraniem finału o Mistrzostwo Polski u siebie, mecz z Orkanem po prostu muszą wygrać.
Arkowcy ostatnie spotkanie rozegrali dwa tygodnie temu w Poznaniu, wysoko wygrywając. Po odpoczynku w miniony weekend, nasza drużyna na pewno wyjdzie na płytę stadionu zmotywowana i głodna kolejnego zwycięstwa przed fazą play-off.
W rundzie jesiennej rozgrywek Arka Gdynia okazała się lepsza na wyjeździe w Sochaczewie. „Buldogi” pokonały miejscowych 36:21 (12:7). Teraz jednak nasi najbliżsi goście, są w dużo gorszej sytuacji niż na jesieni. Obecnie zajmują przedostatnią lokatę w tabeli, która oznacza rozegranie dwumeczu o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Aby tego uniknąć muszą postarać się o zwycięstwo w Gdyni i czekać na potknięcie Posnanii.
Zapraszamy w sobotę na Narodowy Stadion Rugby. Początek meczu z Orkanem Sochaczew o 17:00. Wstęp wolny.
 
Więcej o meczu na naszym Facebook-u. RSS sponsorzy

Serbia - Szwajcaria NA ŻYWO 2.12.2022 r. MŚ 2022. Gdzie oglądać transmisję w TV i stream? Wynik meczu, online, relacja, kursy bukmacherów
Serbia - Szwajcaria NA ŻYWO. Serbia zagra w piątek (2.12.2022) […]
pt, gru 02, 2022
Dziennik Bałtycki