arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Maciej Stachura: czekamy z niecierpliwością

Sobota, 15 czerwca 2013 16:38

Do rozpoczęcia najważniejszego meczu w sezonie zostało mniej niż dwadzieścia cztery godziny. Ta prawdziwa rugbowa wojna rozpocznie się o 17:30 w niedzielę na Narodowym Stadionie Rugby.
Jak ważne spotkanie przed „Buldogami” nikomu przypominać nie trzeba. Niedzielne spotkanie, w dodatku derbowe, wyłoni  mistrza Polski. Zapowiada się uczta dla kibiców z udziałem najlepszych drużyn sezonu 2012/2013.
O nastroje w drużynie i przygotowanie zespołu przed meczem finałowym zapytaliśmy trenera Arki Macieja Stachurę.

- Występ na własnym stadionie i presja wywalczenia złotego medalu u siebie deprymuje rugbistów Arki?
- Zdecydowanie nie! Czekamy z niecierpliwością na ten mecz i cieszymy się, że zagramy na własnym stadionie, który znamy bardzo dobrze oraz przy naszych kibicach, których chcemy prosić o gorący doping przez cały mecz. Spodziewamy się dużej grupy kibiców z Gdańska, więc wsparcie naszych fanów będzie nam potrzebne od pierwszej do osiemdziesiątej minuty. Spotkają się zdecydowanie dwie najlepsze drużyny w przekroju całego sezonu i wygra lepsza.

- Nie jest tajemnicą, że trenerzy obu drużyn oglądali mecze półfinałowe. Oglądałeś mecz w Gdańsku, a trenerzy Lechii oglądali mecz z Pogonią na Narodowym Stadionie Rugby. Można powiedzieć, że wiecie wszystko o grze przeciwnika.
- Wiemy jakie są słabe i mocne strony Lechii, oni wiedzą to samo o naszej grze. Obie drużyny znają się bardzo dobrze. Każda z ekip będzie chciała słabości w grze przeciwnika i w tym poszukać swoje szansy na zdobycie złotego medalu. Ta, która zrobi to mądrzej, wygra.

- Jak Arka przygotowywała się do finału?
- Przygotowywaliśmy się normalnym trybem, który się sprawdził i w tym sezonie i dwa lata temu, kiedy zdobyliśmy mistrzostwo Polski. Wprowadzanie zmian przed najważniejszym meczem i tak nie ma żadnego sensu. Wierzymy w swoje umiejętności i czekamy z niecierpliwością na rozpoczęcie meczu.

- Zaskoczysz Lechię składem wyjściowym?
- Mamy stały, stabilny skład przez całą rundę. Na mecz wyjdą ci, którzy są w najlepszej formie, więc o zaskoczeniu nie może być mowy.
RSS sponsorzy

Wojna na Ukrainie 2023 na żywo. Najnowsze informacje - relacja
9 lutego 2023 r. jest 351. dniem wojny. Zełenski składa […]
czw, lut 09, 2023
Dziennik Bałtycki