arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Powtórka z finału ekstraligi

Wtorek, 25 czerwca 2013 10:12

 
Arka Gdynia rozgromiła Pogoń Siedlce 75:15 w półfinale Pucharu Polski. Nie było ani niespodzianki, ani emocji, co więcej zespół z Siedlec nie przypominał drużyny, która postawiła trudne warunki „Buldogom” w półfinale ekstraligi i Budowlanym w meczu o brązowy medal. Arkowcy bardzo łatwo rozprawili się z przyjezdnymi zdobywając aż 75 punktów.
 
Arka pierwsze przyłożenie zdobyła już w pierwszej minucie gry, kolejne punkty posypały się lawinowo, a do przerwy na koncie naszych było ich aż 40. Arka zdobywała przyłożenia po indywidualnych akcjach, przy minimalnym oporze stawianym przez przyjezdnych. Szczególnie duże pole do popisu mieli zawodnicy naszej drużyny, których największym atutem jest szybkość w poruszaniu się po boisku. Zgromadzeni mogli obejrzeć wiele efektownych rajdów naszych graczy. Do przerwy goście pokusili się tylko o trzy punkty z rzutu karnego.
Po zmianie stron obraz gry nie uległ znacznej zmianie. Arka zwolniła tempo gry, a goście nadal skupiali się głównie na obronie. Arkowcy mimo to bardzo łatwo radzili sobie z przyjezdnymi.  Po dziesięciu punktach drugiej części gry żółto-niebiescy mieli na koncie dwa przyłożenia i podwyższenia. Siedlczanie pierwsze przyłożenie zdobyli w 56. minucie meczu. Natomiast drugie pięć punktów Pogoń zdobyła w końcówce spotkania. W drugiej połowie po dwa przyłożenia dla naszych zdobyli Robert Andrzejczuk i Paweł Dąbrowski, a całe spotkanie nasza drużyna zakończyła z dorobkiem 75 punktów.
Siedlczanie przyjechali do Gdyni zrezygnowani. Drużyna sprawiała wrażenie przygnębionej ubiegłotygodniową porażką z Budowlanymi.
 
Arkowcy w finale ponownie zagrają z Lechią Gdańsk. Mecz odbędzie się w sobotę o godzinie 12:30 na stadionie przy ul. Traugutta. Wstęp na mecz bezpłatny i już dzisiaj serdecznie zapraszamy do kibicowania żółto-niebieskim.
 
 
 RSS sponsorzy

Kto nie powinien pić energetyków? Dla nich ten napój może być zagrożeniem
W ostatnich dniach głośno zrobiło się w Polsce na temat […]
czw, lut 09, 2023
Dziennik Bałtycki