arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Juniorzy również lepsi od Ogniwa

Środa, 18 września 2013 20:08

 
Przed ostatnim meczem ligowym swój mecz sparingowy, również z Ogniwem, rozegrali juniorzy Arki. Młode „Buldogi” okazały się zdecydowanie lepsze od swoich rówieśników z Sopotu.
Juniorzy naszego klubu przygotowują się do eliminacji mistrzostw Polski, które powinny rozpocząć się w przyszłym miesiącu. Najprawdopodobniej wzorem poprzedniego sezonu rozgrywki eliminacyjne odbywać się będą w ramach rozgrywek pomorskich pomiędzy drużynami Arki, wspomnianego Ogniwa i Lechii. W ubiegłym sezonie ta sama drużyna wywalczyła brązowy medal mistrzostw Polski w swojej kategorii wiekowej.
 
- Zagraliśmy ambitnie, ale najbardziej cieszy, że zawodnicy realizowali zadania taktyczne, co daje dobry start do dalszej pracy i awansu do MP. Budujemy nową drużynę juniorów, czekamy na terminarz i zapowiadamy walkę o awans – powiedział trener juniorów Arki Paweł Dąbrowski.
- Sparing pokazał w jakim miejscu jesteśmy, co jest naszą mocną stroną, a nad czym musimy jeszcze pracować. Zwycięstwo cieszy,  ponieważ praca jaką wykonaliśmy w ubiegłym sezonie, zakończonym brązowym medalem na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Łodzi, procentuje. Teraz  z rocznikiem 1995 tworzyć będą drużynę juniorów, która w październiku rozpocznie eliminacje do Mistrzostw Polski. W grupie północnej rywalizować będą trzy trójmiejskie drużyny Arka, Lechia i Ogniwo.
Do współpracy trenerskiej z juniorami zaprosiłem Wiktora Zaradzkiego, będzie prowadził formację ataku. Wiktor świetnie sprawdził się pomagając mi podczas olimpiady. Jego bogate doświadczenie oraz przebojowa gra w pierwszej drużynie Arki działa na chłopaków bardzo motywująco. Zawodnicy są już dojrzali więc gra w  rugby musi być  poukładana, a to wymaga szkolenia specjalistycznego zarówno w młynie, jak i ataku – podsumował przygotowania do rozgrywek trener młodych „Buldogów”.
 
- Ogniwo grało mocno w przegrupowaniach, osłabli po pierwszych punktach, które zdobyliśmy. Pierwszą połowę zagraliśmy w optymalnym składzie, co przełożyło się na naszą dużą przewagę. Wynik powinien być jeszcze wyższy – dodał Patrick Steindl, rugbista drużyny juniorów.
 
Arka Gdynia – Ogniwo Sopot 29:5
Punkty Arka: Steindl 15, Zypper 5, Glejzer 5, Kamiński 2, Paluszewski 2.

Arka: Komosiński, Wieloszyński, Zielony, Frasunek, Stojowski, Kaczmar, Sulej, Zypper, Szyc, Kamiński, Siewert, Steindl, Glejzer, Machnio, Paluszewski oraz Borchardt, Kadecki, Kreft, Wilkowski, Lenczewski.
RSS sponsorzy