arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Trudny mecz o czwarte zwycięstwo

Piątek, 20 września 2013 10:12

 

Wyjątkowo ciekawie zapowiada się sobotni mecz pomiędzy Arką Gdynia a Master Pharm Budowlani Łódź. Goście, którzy nie najlepiej zaczęli rozgrywki w tym sezonie, ale są podbudowani wygraną z Lechią Gdańsk, będą chcieli zapoczątkować dobrą passę. Natomiast Arka Gdynia, która nie przegrała pierwszych trzech ligowych spotkań będzie musiała się mieć na baczności, aby móc się nadal cieszyć mianem niepokonanej.
„Buldogi” doskonale radzą sobie w tym sezonie w Ekstralidze Rugby. Na swoim koncie mają dwa bardzo wysokie, w dodatku do zera, zwycięstwa oraz bardzo prestiżowe, również zwycięskie, derby z Lechią Gdańsk. Na Narodowym Stadionie Rugby, Arkowcy rozprawili się z Orkanem Sochaczew i Ogniwem Sopot, a przy Traugutta po trudnym meczu wygrali z Lechią. W tych trzech meczach żółto-niebiescy nie stracili ani jednego przyłożenia.
Łodzianie natomiast mimo, że wygrali dwa mecze w lidze to jednak żadne ze zwycięstw nie było tak okazałe jak zwycięstwa naszej drużyny, do tego jedno z nich zostało zweryfikowane jako walkower na korzyść Posnanii. W pierwszej kolejce Budowlani minimalnie wygrali u siebie z drużyną ze stolicy wielkopolski 20:19, jednak ze względu na udział w meczu zawodników, którzy nie byli uprawnieni Komisja Gier i Dyscypliny zweryfikowała wynik tego meczu jako walkower dla Posnanii.
W drugiej kolejce Orkan Sochaczew, który przegrał w Gdyni 65:0 w meczu inauguracyjnym, na własnym stadionie pokonał Budowlanych 24:10. Jednak największą niespodziankę zespół z Łodzi kierowany przez Jarosława Batora, byłego trenera Arka Gdynia Rugby Girls, sprawił wygrywając u siebie przed tygodniem z mistrzem Polski – Lechią Gdańsk 23:15 (8:8). W łódzkiej drużynie najlepiej zaprezentował się Sebastian Łuczak, który dla swojej drużyny zdobył ponad połowę wywalczonych punktów.

Łodzianie na pewno tanio skóry nie sprzedadzą! Ten bardzo utytułowany klub i młoda drużyna z dużymi ambicjami postawi trudne warunki graczom Arki. Dla kibiców zapowiada się bardzo emocjonujące spotkanie. Warto dodać, że ostatni mecz pomiędzy Arką a Budowlanymi, który odbył się 20 kwietnia w Gdyni, zakończył się tylko trzypunktową wygraną naszej drużyny. I mimo, że do przerwy „Buldogi” prowadziły 11:0, to w drugiej połowie łodzianie wrzucili drugi bieg, zdobywając osiemnaście punktów. Arkowcy zmuszeni do walki w końcu wygrali to spotkanie 21:18.

Serdecznie zapraszamy w sobotę na Narodowy Stadion Rugby przy ulicy Kazimierza Górskiego 10. Początek meczu o godz. 16:00. Sędziują Szczepański, Baniewicz, Marciniak. Wstęp wolny.

Pozostałe mecze IV kolejki Ekstraligi Rugby:
MKS Ogniwo Sopot – KS Posnania Poznań, sobota 13:00
RC Orkan Sochaczew – KS Budowlani Lublin, sobota 16:00    
RC Lechia Gdańsk – MKS Pogoń Siedlce, sobota 18:30
RSS sponsorzy

Marcelina Zawadzka sporo podróżuje. Dokąd wybrała się w 2023 roku? Zobaczcie galerię zdjęć
Marcelina Zawadzka sporo podróżuje i czasami relacjonuje to w mediach […]
śr, lut 01, 2023
Dziennik Bałtycki