arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Arka mistrzem jesieni

Poniedziałek, 21 października 2013 10:59

 
Arka Gdynia wysokim zwycięstwem zakończyła rundę jesienną rozgrywek Ekstraligi Rugby. „Buldogi”, które już wcześniej zapewniły sobie pozycję lidera na wyjeździe pokonały Posnanię Poznań 71:0 (26:0).
„Muszkieterowie” mimo, że dzielnie stawiali opór już do przerwy stracili cztery przyłożenia. Dla naszej drużyny punktowali Dawid Banaszek, Kazik Raszpunda, Szymon Sirocki i Paweł Dąbrowski. Gospodarze mieli dwie okazje do zdbobycia punktów. Szansę na zakończenie powodzeniem obu akcji miał Sebastian Gruszczyński, ale dwukrotnie został powstrzymany przez Szymona Sirockiego. Zawodnik Posnanii dwukrotnie urywał się naszym rugbistom, ale również dwukrotnie był dogoniony przez Sirockiego, który ratował Arkę przed stratą punktów.
W drugiej części gry Arka rozpędziła się jeszcze bardziej. O ile w pierwszej połowie żółto-niebiescy zdobyli dwadzieścia sześć punktów to w drugiej odsłonie Arka wywalczyła prawie dwukrotnie tyle oczek. Dla Arki punktowali dwukrotnie Sirocki, ponownie Dąbrowski i Raszpunda oraz po jednym przyłożeniu Witek Zaradzki i Władek Grabowski.
Swoje pierwsze przyłożenie w barwach Arki zdobył Marcin Siemaszko, który w przerwie między sezonami został pozyskany z Czarnych Nowy Sącz. W barwach Arki w ekstralidze zadebiutował Krzysztof Glejzer, który na boisku spędził dziesięć ostatnich minut meczu, a w drużynie Arki zagrali wszyscy gracze, których trener Maciej Stachura miał do dyspozycji w Poznaniu.
Arkowcom pozostał do rozegrania jeszcze jeden mecz w tym roku. W połowie listopada nasza drużyna uda się do Sochaczewa na mecz pierwszej kolejki rewanżowej, wcześniej jednak zawodnicy Arki udadzą się na zgrupowanie reprezentacji Polski oraz na pierwszy turniej mistrzostw Polski Rugby 7, który powinien się odbyć w najbliższą sobotę w Warszawie.
 
Foto: Moses Poznań / posnania.com
 
11′ 5:0
Banaszek
17′
10:0
Raszpunda
  12:0 Banaszek
28′
17:0 Sirocki
  19:0 Banaszek
37′
25:0
Dąbrowski
  26:0 Banaszek
     
45′
31:0
Raszpunda
  33:0
Banaszek
50′
38:0 Zaradzki
55′
43:0
Sirocki
  45:0
Banaszek
58′
50:0 Dąbrowski
 
52:0 Banaszek
60′
57:0
Sirocki
  59:0 Banaszek
75′
64:0 Siemaszko
  66:0 Banaszek
80+2′ 71:0 Grabowski
 

 
RSS sponsorzy

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy: rozbito grupę dywersyjną, która planowała zabójstwo ministra obrony i szefa wywiadu wojskowego
Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) zatrzymała przedstawicieli rosyjskich służb specjalnych, którzy […]
pon, sie 08, 2022
Dziennik Bałtycki