Gdyńskie szkoły najlepsze w Ergo Arenie!

Poniedziałek, 16 grudnia 2013 21:05

tagi_gdansk_1

We wtorek w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu odbył się II Turniej Mikołajkowy Otwarte Mistrzostwa Gdańska Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w Rugby TAG. W zawodach, w których uczestniczyło czterdzieści drużyn i prawie trzystu zawodników, uczestniczyły nie tylko drużyny z Trójmiasta, ale również z Sobieszewa, Rumii, Kowal, Olsztyna, Ogorzelin, Kłodawy, Chojnic.
Turniej odbył się w trzech kategoriach wiekowych: klasy IV i młodsi, klasy V i VI oraz gimnazja. W silnie obsadzonych zawodach bezkonkurencyjni okazali się uczniowie gdyńskich szkół: Szkoły Podstawowej nr 10 i Gimnazjum nr 12 w Gdyni Cisowej.
W kategorii klas IV i młodsi zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 10 z Gdyni. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 87 z Gdańska, a na trzecim podium stanęła Szkoła Podstawowa z Kowal.
W kategorii klas V i VI również wygrała Szkoła Podstawowa nr 10 z Gdyni, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 86 z Gdańska, a trzecie Szkoła Podstawowa z Olsztyna.
W kategorii gimnazja najwyższe podium zajęło Gimnazjum nr 12 z Gdyni. Drugie miejsce zajęło Gimnazjum nr 2 z Sopotu, trzecie miejsce Gimnazjum nr 3 z Gdańska.

Gdyńskie szkoły na II Turnieju Mikołajkowym Otwartych Mistrzostwach Gdańska Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w Rugby TAG reprezentowali:

Gimnazjum nr 12: Michał Czajkowski, Patryk Hebel, Kamil Sadłowski, Sylwester Stromski, Dawid Tuczyński, Dominik Kołodziejczak, Michał Koprowski, Adrian Czarnecki.

Szkoła Podstawowa nr 10:
Klasy 5-6: Patryk Jagodzinski, Jakub Czajkowski, Dominik Mohyła, Mateusz Kaczmarek, Remigiusz Mamet, Kamil Ganlak, Adrian Turzyński, Jakub Wolski.
Klasy 2-4: Oliwier Kaczmarek,  Nikodem Żukowski, Norbert Żukowski, Jakub Pacharew, Damian Turzyński, Dorian Mohyła, Dominik Mikucki, Tymon Zarzycki.
Trener: Maciej Stachura.