arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Arka wygrywa po zaciętej walce

Niedziela, 30 marca 2014 22:58

Arka Gdynia wygrała z Orkanem w Sochaczewie w meczu VIII kolejki 25:9 (10:9). „Buldogi” chociaż nie zainkasowały punktu bonusowego, to przywożą z bardzo trudnego terenu do Gdyni cenne cztery punkty za zwycięstwo.

Żółto-niebiescy spodziewali się trudnego meczu i tak też było. Gospodarze z Sochaczewa wysoko zawiesili poprzeczkę. Arka próbowała prowadzić otwartą grę, ale to niestety nie przynosiło rezultatu. Prowadzenie po wykorzystanym karnym objęli gospodarze w szóstej minucie, które ponownie powiększyli o trzy oczka po niemal kwadransie gry.
Pierwsze punkty dla Arki zdobył Szymon Sirocki w siedemnastej minucie meczu, a podwyższenie wykorzystał Dawid Banaszek. Orkan odpowiedział ponownie wykorzystanym karnym i gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie.
Końcówka pierwszej połowy należała jednak do Arki. Dawid Banaszek dołożył „trójkę” za celnego karnego i żółto-niebiescy wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania.

W drugiej połowie punktowali Arkowcy. Najpierw, w 60. Minucie, przyłożenie zdobył Rafał Szrejber, a w doliczonym czasie gry drugiej części meczu Wiktor Zaradzki oraz Dawid Banaszek, który raz podwyższył i raz skutecznie wykonał rzut karny.

Arka wygrała w Sochaczewie, ale zwycięstwo to nie przyszło łatwo. Gra w przeważającej  części meczu toczyła się środkowej części boiska. Był to typowy mecz walki, zacięty, i wyrównany. Arkowcy próbowali znaleźć szansę na zdobycie punktów na skrzydłach i w akcjach indywidualnych, ale gospodarze skutecznie powstrzymywali naszych zawodników. Sochaczewianie pomimo, że kilkukrotnie przedzierali się w okolice 22. metra, to jednak też nie zakończyli żadnej ze swoich akcji przyłożeniem. Na pochwałę zasługują szczególnie obrońcy naszej drużyny, którzy solidnie napracowali się w niedzielnym meczu.
RSS sponsorzy

Kultowe przedmioty z lat 70., 80. i 90. powróciły. Niektóre są wiele warte! Zobacz, czy masz w domu te topowe sprzęty z PRL-u
Syfon z nabojami, lampa lava, kula disco, kasety, telefon z […]
sob, lut 04, 2023
Dziennik Bałtycki