Mołdawia lepsza od Polski

Poniedziałek, 7 kwietnia 2014 11:43

Polska - Mołdawia

Reprezentacja Polski uległa Mołdawii 12:21 (12:7)w meczu Pucharu Narodów Europy, który został rozegrany w sobotę w Siedlcach.
Nasza reprezentacja mimo prowadzenia w spotkaniu po pierwszej połowie meczu, nie zdołała dowieść do końca korzystnego wyniku meczu. Znakomita pierwsza połowa i dominacja nad przeciwnikami zwłaszcza miedzy 20 a 40 minutą, zmobilizowała Mołdawian, którzy w drugiej części gry zdobyli czternaście oczek, w tym pięć za karna piątkę podyktowaną przez rosyjskiego arbitra dla gości za przewinienia w defensywie graczy polskiej drużyny. Polacy nie wykorzystali również gry w przewadze, kiedy gdy po faulu na Tomaszu Rokickim żółtą kartkę otrzymał Maxim Cobilas.

W składzie meczowym znalazło się aż siedmiu zawodników Arki. Trenerzy Marek Płonka i Dariusz Komisarczuk do gry w sobotę desygnowali:
Karola Perzaka, Rafała Kwiatkowskiego, Łukasz Szostek, Dawida Banaszka, Rafała Szrejbera i Radosław Rakowski. W składzie biało – czerwonych znalazł się również Mateusz Bartoszek (na zdjęciu), który reprezentował Arkę w meczach fazy play-off ubiegłego sezonu, a który w 25, minucie meczu zdobył przyłożenie dla naszych.

Na listę punktujących wpisał się również Dawid Banaszek, który celnie podwyższył.
Polacy przegrywając w Siedlcach stracili szansę na awans do dywizji 1A PEN. Z dorobkiem 21 punktów zajmują obecnie trzecie miejsce w tabeli za Mołdawią i Niemcami.

Polska – Mołdawia 12:21 (12:7)
Sędziowali: Bryzgalin oraz Wołowik i Kopp (wszyscy Rosja)
Punkty Polska: Mateusz Bartoszek 5 (P), Tomasz Gasik 5 (P), Dawid Banaszek 2 (1pd)
Punkty Mołdawia: Craig Felston 6 (3pd), Oleg Prepelita 5 (P), Craig Felston 2 (1pd), karne przyłożenie 5

Polska: 1. Rafał Witoszyński (43’ 16. Craig Bachurzewski), 2. Kamil Bobryk (kpt) (79’ 23. Adrian Chróściel), 3. Sławomir Kaszuba (50’ 17. Grzegorz Janiec), 4. Karol Perzak (7’ 19. Marek Płonka), 5. Mateusz Bartoszek, 6. Cyprian Majcher, 7. Stanisław Niedźwiecki (57’ 18. Rafał Kwiatkowski) , 8. Piotr Zeszutek, 9. Łukasz Szostek (51′ 21. Dawid Lorentowicz), 10. Dawid Banaszek (51′ 21. Rafał Janeczko), 11. Tomasz Rokicki, 12. Rafał Szrejber (38′ 22. Robert Kwiatkowski), 13. Tomasz Gasik, 14. Radosław Rakowski, 15. Piotr Jurkowski.

Mołdawia: 1. Maxim Cobilas, 16. Dumitru Vasilachi, 3. Vadim Cobilas, 4. Veaceslav Titica, 5. Andrei Romanov, 6. Sergiu Castravet, 7. Maxim Gargalic, 8. Oleg Prepelita, 9. Nicholae Chirila, 10. Craig Felston, 14. Andrei Olari, 21. Octavian Manoli, 23. Adrian Baltag, 11. Alexandru Bulgac, 15. Mihai Golubenco.

Żółta kartka: Maxim Cobilas (Mołdawia) w 70. minucie

Arka Gdynia przed szansą rewanżu. O półfinał Pucharu Polski powalczy u siebie z Rakowem Częstochowa