arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Derby z Ogniwem już w poniedziałek

Sobota, 19 kwietnia 2014 19:44

 
W poniedziałek „Buldogi” rozegrają drugi derbowy pojedynek w rozgrywkach Ekstraligi Rugby. O godzinie 14:30 na stadionie im. Edwarda Hodury w Sopocie Arka Gdynia zmierzy się z Ogniwem.

Gracze naszej drużyny nie mogą być zadowoleni z inauguracji rozgrywek w rundzie wiosenne w Gdyni. W miniony weekend żółto-niebiescy przegrali u siebie z Lechią Gdańsk. Najbliższy mecz będzie więc okazją, aby zagrać, tak jak „Buldogi” potrafią najlepiej.
Arka Gdynia w rundzie wiosennej rozegrała dwa mecze, jeden wygrała, drugi wspomniany wyżej przegrała. Nadal jednak prowadzi w tabeli ekstraligi. Nasz najbliższy rywal może pochwalić się podobnym bilansem: przegraną z Lechią 7:47 i wygraną z Budowlanymi Lublin 25:21. W tabeli zajmują aktualnie piąte miejsce, ale do czwartych Budowlanych Łódź tracą cztery punkty.

Gospodarze poniedziałkowego meczu na pewno więc powalczą o wygraną, która przybliży ich do zajęcia przed play-offami.
W przerwie zimowej Arka Gdynia trenowała wspólnie z Ogniwem na Narodowym Stadionie Rugby i rozegrała jeden sparing.
- Rywal jest nam doskonale znany, często trenujemy wspólnie. Nie patrzę na to, czy Ogniwo może nas czymś zaskoczyć, skupiamy się na swojej grze. Nie ukrywam, że w Sopocie gra nam się zawsze ciężko i nigdy nie było tam łatwych meczy. Ogniwo zawsze się bardzo mobilizuje na mecze z drużynami z czołówki. Nastawiamy się na ciężkie zawody. Pracujemy nad udoskonaleniem własnej gry – mówi Maciej Stachura, trener Arki.

Zapytany czy mecz w Lany Poniedziałek nie wprowadzi w drużynie świątecznego rozprężenia trener Arki odpowiada:
- Jesteśmy w takiej sytuacji kadrowej, ze wszyscy są podwójnie zmobilizowani i wiedzą, że przechodzimy ciężki okres, dlatego nie obawiam się o brak koncentracji czy mobilizacji. Chcemy zmazać to niekorzystne wrażenie, które zostało po ostatnim meczu, kiedy zagraliśmy bardzo słabo. Chcemy pokazać się z dobrej strony – zakończył szkoleniowiec „Buldogów”.

 
My życzylibyśmy sobie wyniku podobnego do tego, z rundy jesiennej, kiedy Arka wygrała w Gdyni 71:0. Serdecznie zapraszamy na stadion przy ul. Jana z Kolna w Sopocie, aby dopingować naszą drużynę. Wstęp wolny! Początek meczu o godzinie 14:30.
Tych, którzy nie będą mogli przybyć do Sopotu, zapraszamy do oglądania transmisji live na naszej stronie internetowej.

 

Mecze X kolejki Ekstraligi Rugby:
RC Lechia Gdańsk – Master Pharm Budowlani Łódź S.A., poniedziałek godz. 12.00 (Zeszutek, Szostek, Kościelniak)
KS Posnania Poznań – KS Budowlani Lublin, poniedziałek godz. 13.00 (Jasiński, Marciniak, Piaskowski)
MKS Ogniwo Sopot – RC Arka Gdynia, poniedziałek godz. 14.30 (Bedyński, Szczepański, Kościelniak)
RC Orkan Sochaczew – Awenta MKS Pogoń Siedlce, poniedziałek godz. 16.00 (Reks, Michałkiewicz, Pantoł)
RSS sponsorzy

Gdynia: Znasz tego mężczyznę? Policja szuka go w związku z przywłaszczeniem mienia | ZDJĘCIA
Policjanci z Gdyni poszukują mężczyzny, który według ich ustaleń dokonał […]
sob, lut 04, 2023
Dziennik Bałtycki