arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Świąteczna wygrana w derbach

Poniedziałek, 21 kwietnia 2014 22:35

Ogniwo Sopot - Arka Gdynia

Wielkanocne świętowanie w Gdyni można uznać za bardzo udane, Lany Poniedziałek dla „Buldogów” okazał się bardzo szczęśliwy. Nasza drużyna na wyjeździe pokonała Ogniwo Sopot 50:14 (0:31).

Arka zaatakowała bardzo szybko i agresywnie i już w czwartej minucie mogła otworzyć wynik spotkania, kiedy piłka pierwszy raz została położona w polu punktowym, ale sędzia Bedyński dopatrzył się podania do przodu i „piątka” nie została uznana.

Jednak pierwsze punkty zdobyte prawidłowo Arkowcy zdobyli już trzy minuty później. Wynik meczu otworzył Władek Grabowski. Arka stosunkowo łatwo w pierwszej części gry poradziła sobie z obroną sopocian i do przerwy zdobyła jeszcze cztery przyłożenia. Punkt bonusowy żółto-niebiescy zapewnili sobie po dwudziestu ośmiu minutach gry po przyłożeniu Kamila Simionkowskiego. Nasi schodzili na przerwę prowadząc 31:0, a gospodarze ani razu w pierwszej połowie nie zdołali poważnie zagrozić naszej drużynie.

Obraz gry w drugiej połowie nie uległ zmianie, Arkowcy kontrolowali przebieg spotkania, szukali kolejnych szans na punkty. Po dziesięciu minutach gry kolejny raz żółto-niebiescy cieszyli się z przyłożenia. Rafał Szerejber wykończył akcję z kontry.
Kiedy prowadzenie naszej drużyny sięgnęło prawie czterdziestu punktów do głosu doszli gospodarze, którzy po akcji lewą stroną boiska zdobyli pierwsze przyłożenie. Ta sztuka udała się im ponownie po pięciu minutach, kiedy po niemal identycznej akcji, ponownie lewą stroną gospodarze ponownie cieszyli się z przyłożenia.

Na obraz gry naszej drużyny wpłynęły zmiany dokonane przez Macieja Stachurę. „Buldogi” przyśpieszyły co przełożyło się na dwa przyłożenia zdobyte przez Tomasza Witta i w doliczonym czasie gry przez ponownie przez Rafała Szrejbera.
Arka Gdynia dobrze zaprezentowała się w Sopocie. Żółto-niebiescy, mimo że nie ustrzegli się błędów, zagrali zdecydowanie lepiej niż przed tygodniem z Lechią Gdańsk. Arka zagrała szybkie, płynne i ciekawe rugby, którym kierował przestawiony na pozycję łącznika ataku Łukasz Szostek.

Kolejne spotkanie w lidze nasza drużyna rozegra na wyjeździe z Budowlanymi Łódź.
RSS sponsorzy

Odrobina świątecznej magii w listopadzie, a w Złotej Bramie dykta i kicz. Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku gromadzi tłumy
Można się zastanawiać, czy Jarmark Bożonarodzeniowy w listopadzie, to dobry […]
nie, lis 27, 2022
Dziennik Bałtycki