Porażka z Ukrainą jednym punktem

Wtorek, 29 kwietnia 2014 17:04

Ukraina - Polska

Reprezentacja Polski przegrała z Ukrainą we Lwowie 28:29 (6:15). Nasi sąsiedzi tym samym zrewanżowali się biało-czerwonym za porażkę, której doznali w Gdyni 30 marca 2013r. na Narodowym Stadionie Rugby, gdzie również ulegli jednym punktem.
Polacy, mimo, że jako pierwsi objęli prowadzenie w meczu, to na przerwę chodzi przegrywając 15:6. Pierwsze punkty dla Polski zdobył Rafał Janeczko, skutecznie wykonując rzut karny. Ten sam element gracz Lechii Gdańsk ponownie wykonał statecznie tuż przed przerwą.
Biało-czerwoni zdecydowanie lepiej zagrali w drugiej połowie meczu. Różnicę punktową zdołali zniwelować tylko do jednego „oczka”. W składzie reprezentacji Polski Janeczkę zstąpił kapitan Arki Łukasz Szostek (na zdjęciu), który zdobył przyłożenie dla biało-czerwonych.
W meczu zaprezentowało się sześciu graczy naszej drużyny: Radosław Bysewski, Rafał Szrejber i Radosław Rakowski wyszli w wyjściowej piętnastce, natomiast Rafał Kwiatkowski, Łukasz Szostek i Władysław Grabowski w drużynie ukraińskiej weszli na boisko w drugiej połowie.
Mecz z Ukrainą był ostatnią grą reprezentacji Polski w tej edycji Pucharu Narodów Europy. Polacy w dywizji 1B zajęli trzecie miejsce, natomiast rozgrywki naszej grupie wygrali Niemcy, którzy awansowali do dywizji 1A.

Ukraina – Polska 29:28 (15:6)
sędziowali: Maxime Chalon oraz Mathieu Delpy i Alex Vallon (wszyscy Francja)
żółte kartki: Ukraina: Capenko, Garkawy

Punkty dla Ukrainy: Mykoła Delijergiew 7 (2pd, 1k), Ołeksij Nowokreszczenow 5 (P), Wiktor Gulenko 5 (P), Pawło Masiukow 5 (P), Ołeksandr Polianski 5 (P), Wołodymir Wojtow 2 (1pd)

Punkty dla Polski: Tomasz Gasik 12 (P, 2pd, 1k), Rafał Janeczko 6 (2k), Mateusz Bartoszek 5 (P), Łukasz Szostek 5 (P)

Ukraina: 1. Witalij Kramarenko, 2. Ołeksandr Polianski, 3. Jewhen Czajka, 4. Ołeksandr Łomakin, 5. Ołeksandr Capenko, 6. Rusłan Radczuk 7. Ołeksij Nowokreszczenow (59’ 20. Witalij Krasnodemski), 8. Eduard Wertylecki, 9. Mykoła Delijergiew (49’ 21. Serhij Janczy), 10. Serhij Cerkowny, 11. Serhij Garkawy, 12. Pawło Masiukow, 13. Wiaczesław Ponomarenko, 14. Wołodymir Wojtow (78’ 23. Maksym Tiurykow), 15. Wiktor Gulenko.

Polska: 1. Rafał Witoszyński (51’ 16. Adrian Chróściel), 2. Kamil Bobryk (kpt), 3. Radosław Bysewski (51’ 18. Rafał Kwiatkowski), 4. Piotr Karpiński, 5. Mateusz Bartoszek (63’ 17. Adrian Ignaczak), 6. Marek Płonka (39’ 19. Emil Kwiatkowski), 7. Cyprian Majcher, 8. Michał Mirosz, 9. Rafał Janeczko (41’ 21. Łukasz Szostek), 10. Dawid Lorentowicz, 11. Tomasz Rokicki (51’ 22. Mariusz Wilczuk), 12. Rafał Szrejber, 13. Tomasz Gasik, 14. Radosław Rakowski (41’ 20. Piotr Jurkowski), 15. Robert Kwiatkowski.

Na gdańskiej Zaspie nie brakowało kolorowych świateł, ani świątecznej atmosfery. Kolejne miejskie iluminacje i choinka włączone