arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

W niedzielę starcie z Budowlanymi

Piątek, 2 maja 2014 23:56

 
W niedzielę nasza drużyna rozegra bardzo trudny, i być może zapowiadający półfinały play-off, mecz z Master Pharm Budowlanymi Łódź. O godz. 13:00 na stadionie SMS Łódź żółto-niebiescy zagrają z drużyną, która poczyniła w przerwie zimowej poważne wzmocnienia i otwarcie zapowiada walkę nawet o złoto.
W ligowej tabeli Arkę i Budowlanych dzieli aż prawie dwadzieścia punktów. Nasza drużyna z dorobkiem 42 oczek zajmuje pozycję samodzielnego lidera. Porażka Pogoni z Orkanem Sochaczew w ostatniej kolejce sprawiła, że Arkowcy odzyskali czteropunktowy dystans do siedlczan. Budowlani natomiast odrabiają punkty, które potracili w rundzie jesiennej i na wiosnę wygrali dwa z trzech spotkań w lidze. Łodzianie, chociaż ulegli Lechii Gdańsk w lany poniedziałek, to jednak wysoko zawiesili poprzeczkę mistrzom Polski i przegrali tylko dziesięcioma punktami.
Nasi najbliżsi rywale to inna drużyna, niż ta, która na jesieni w Gdyni przegrała 81:0. Budowalni nie próżnowali w przerwie zimowej i dokonali kilku znaczących wzmocnień.  Łodzianie pozyskali m.in. Gruzina Toma Mchedlidze, który stał się liderem formacji młyna, a który najprawdopodobniej z powodu urazu nie wystąpi w meczu z Arką.
Do Budowlanych dołączyło również dwóch graczy z Fidżi Pio Vakavosaki zawodnik młyna i Filimoni Seru, który ma za sobą występy w siódemkowej reprezentacji Fidżi B. Obaj zaprezentowali się w meczu z Orkanem a Vakavosaki dodatkowo z Lechią.
Do gospodarzy na niedzielny mecz dołączył również doskonale znany polskim kibicom Merab Gabunia, który korzystając z przerwy w rozgrywkach we Francji, gdzie obecnie reprezentuje barwy klubu Givors, wspomoże Budowlanych w meczu z Arką Gdynia.
„Budowlani” dokonując tych wzmocnień zapowiedzieli, że chcą awansować do play-off, a zgodnie z deklaracjami przedstawicieli klubu z Łodzi awansować również do finału i walczyć o złoty medal. Nasi rywale tracą dziesięć „oczek” do trzeciej w tabeli Lechii i wydaje się, że jest to strata, którą będzie ciężko odrobić w fazie zasadniczej. Wszystko wskazuje na to, że łodzianie powinni utrzymać czwarte miejsce i jeśli Arka utrzyma pozycję lidera do końca rozgrywek fazy zasadniczej, to jutrzejszy mecz może być zapowiedzią półfinału.
Za „Buldogów” mocno trzymamy kciuki. Początek meczu w Łodzi w niedzielę o godz. 13:00. Kibiców zapraszamy do oglądania transmisji meczu lub do śledzenia wyniku na żywo na naszej stronie (po kliknięciu na stronie głównej na pasek „Aktualny mecz” pod wyróżnionymi artykułami).

Mecze XI kolejki Ekstraligi Rugby:
KS Budowlani Lublin – RC Orkan Sochaczew, niedziela, godz. 12.00 (Michałkiewicz, Bejm, Janeczko)
Master Pharm Budowlani Łódź S.A. – RC Arka Gdynia, niedziela, godz. 13.00 (Zeszutek, Wilk, Kościelniak)
Awenta MKS Pogoń Siedlce – RC Lechia Gdańsk, niedziela, godz. 14.00 (Reks, Piotrowicz, Pantoł)
KS Posnania Poznań – MKS Ogniwo Sopot, niedziela, godz. 15.00 (Szczepański, Szostek, Baniewicz)
RSS sponsorzy

Kłanino. Muzeum Pancerne zadebiutowało. Ekipa Tank Huntera pokazuje m.in. Polaków na frontach II wojny oraz prawdziwe czołgi | FOTO, WIDEO
Muzeum Pancerne w Kłaninie już oficjalnie otwarte. Powstało dzięki żmudnej […]
wt, lip 05, 2022
Dziennik Bałtycki