arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Powrót z Łodzi na tarczy

Poniedziałek, 5 maja 2014 22:29

Budowlani - Arka

Nie udała się wyprawa Arki Gdynia do Łodzi na mecz XI kolejki Ekstraligi Rugby z Budowlanymi. „Buldogi” przegrały 7:54. Była to druga porażka żółto-niebieskich w tym sezonie.

Gospodarze zdominowali boiskowe wydarzenie od samego początku meczu. Pierwsze przyłożenie zdobyli już po dziewięćdziesięciu sekundach gry. Ty razem jednak gospodarze nie podwyższyli, ale ta sztuka udała się im po kolejnych pięciu minutach, kiedy to zdobyli przyłożenie i dwójkę za podwyższenie.

Budowlani dominowali na boisku i chociaż Arka dobrze poradziła sobie dobrze w kilku autach i konstruowała dobrze rozpoczynające się akcje to gospodarze skutecznie blokowali naszych zawodników przed swoim polem punktowym. Za to rozpędzeni Budowlani zdobywali kolejne punkty z karnych i do przerwy prowadzili aż 25:0.

Wynik w drugiej połowie otworzyli również łodzianie, którzy zdobywanie punktów rozpoczęli od skutecznie wykonanego rzutu karnego.
Arka odpowiedziała punktami dopiero w 47. minucie meczu przy prowadzeniu Budowlanych 28:0. Piotr Olejniczak, otrzymał piłkę od Łukasza Szostka po szybkim wznowieniu gry z ręki, i nie zatrzymywany przez zaskoczonych gospodarzy zdobył przyłożenie. Skutecznie podwyższył Sirocki, ale były to jedyne punkty zdobyte przez Arkowców w niedzielnym meczu.

Łodzianie w przekroju całego meczu okazali się zdecydowanie lepsi. Byli szybsi, przeważali fizycznie i przez całe spotkanie dyktowali warunki gry. Osłabiona brakiem kontuzjowanych zawodników Arka Gdynia natomiast odniosła dotkliwą, prawie pięćdziesięciopunktową porażkę.
W następnej kolejce nasza drużyna, w sobotę na Narodowym Stadionie Rugby, zagra z Pogonią Siedlce.

Foto: Mirosław Jabłoński / Facebook Budowlani SA ŁÓDŹ
RSS sponsorzy

Czarnek: Wstydziłem się za to, co mówił Tusk. Ich program to zamach stanu, pucz i łamanie prawa
– Oglądałem wystąpienie pana Donalda Tuska i powiem szczerze, że […]
wt, lip 05, 2022
Dziennik Bałtycki