arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

W Lublinie w samo południe

Piątek, 23 maja 2014 20:26

 
W sobotę Arka Gdynia zagra przedostatni mecz rundy zasadniczej. Na wyjeździe „Buldogi” zmierzą się z Budowlanymi Lublin, ostatnią drużyną Ekstraligi Rugby w obecnym sezonie.
Drużyna ze wschodu Polski w rozgrywkach w obecnym sezonie radzi sobie bardzo źle. Z dorobkiem tylko ośmiu punktów i tylko jednym zwycięstwem na koncie zajmuje ostatnią pozycję i już jest pewna gry w dwu meczu o utrzymanie. Niestety, nawet wygrane z bonusami w dwóch ostatnich meczach, nie pomogą uniknąć lublinianom walki o utrzymanie, ponieważ dystans do siódmego Ogniwa wynosi aż dwanaście punktów.
Gospodarzy na pewno nie można skreślać, tym bardziej, że w tym sezonie byli już bardzo blisko sprawienia sensacji. W meczu piątej kolejki Budowlani przegrali tylko jednym punktem z Lechią Gdańsk.
Jednak obecnie ta drużyna, będąca w trakcie przebudowy i dodatkowo osłabiona brakiem kluczowych zawodników ataku: Jakuba Stelmacha, Marcina Tatara i posiadająca utalentowaną młodzież, musiała przełknąć bardzo wysoką porażkę, jakiej doznała w ostatniej kolejce w meczu z Lechią Gdańsk. Mecz przełożony na prośbę Budowlanych o tydzień z powodu problemów kadrowych, lublinianie przegrali aż 112:7.
U siebie gospodarze sobotniego meczu grają lepiej i są bardziej zdeterminowani do zwycięstwa. Trudna sytuacja w tabeli i brak możliwości ucieczki przed meczami o trzymanie, paradoksalnie może pomóc Budowlanym w lepszej grze i walce o zwycięstwo bez presji wyniku po zakończeniu rundy zasadniczej.

Początek meczu w sobotę o 12:00. Naszej drużynie życzymy zwycięstwa i trzymamy kciuki. Zapraszamy również do śledzenia wyniku meczu na żywo na naszej stronie.

 
Mecze XIII kolejki Ekstraligi Rugby:
RC Orkan Sochaczew – MKS Ogniwo Sopot sobota, godz. 17.00(Reks, Janeczko, Pantoł)
KS Posnania Poznań – RC Lechia Gdańsk sobota, godz. 15.00 (Szostek, Baniewicz, Kościelniak)
KS Budowlani Lublin – RC Arka Gdynia sobota, godz. 14.00 (Michałkiewicz, Sienkiewicz, Wolsza)
Awenta MKS Pogoń Siedlce – Master Pharm Budowlani Łódź S.A. sobota, godz. 14.00 (Zeszutek, Piotrowicz, Marciniak)RSS sponsorzy

Śmiertelny wypadek na Pomorzu. W Krzywym Kole (powiat gdański) samochód uderzył w drzewo. Nie żyje kobieta. 4.02.2023 r.
Śmiertelny wypadek w miejscowości Krzywe Koło. Do zdarzenia doszło w […]
sob, lut 04, 2023
Dziennik Bałtycki