arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Budowlani bez szans z Arką

Środa, 28 maja 2014 13:47

Foto: Krzysztof Rzewnicki fotosport / Facebook Budowlani Lublin

Arka Gdynia wygrała wyjazdowy mecz XIII kolejki Ekstraligi Rugby z Budowlanymi Lublin 53:6. Mimo tylko siedemnastu graczy desygnowanych przez trenera Arki, „Buldogi” wysoko pokonały gospodarzy, którzy w sobotnim spotkaniu zdobyli sześć punktów za dwa skutecznie wykonane rzuty karne.

Pierwsze punkty dla żółto-niebieskich zdobył Piotr Olejniczak po ośmiu minutach gry, ale naszym nie udało się wykorzystać podwyższenie. Budowlani starali się gonić niekorzystny wynik i po dwóch minutach odpowiedzieli pierwszym karnym i zminimalizowali prowadzenie naszej drużyny do tylko pięciu punktów.
Był to jednak ostatni moment kiedy wynik spotkania był zbliżony do remisu, ponieważ „Buldogi” z minuty na minutę rozkręcały się coraz bardziej i do przerwy zdobyli trzy kolejne przyłożenia, które po pierwszej części gry dały gościom znad morza punkt bonusowy. Kolejne piątki dla Arki zdobywali Kamil Simionkowski, Daniel Podolski i Szymon Sirocki, który skutecznie podwyższył dwa razy w pierwszej połowie.

W drugiej połowie pierwsi swój punktowy dorobek powiększyli gospodarze, którzy ponownie, i ostatni raz w sobotnim meczu, celnie wykonali rzut karny.
Wynik meczu zmienił się dopiero w 61. minucie meczu, kiedy przyłożenie dla Arki zdobył Radosław Rakowski a celnie podwyższył Sirocki. Mimo, że Arka grała już od minuty w osłabieniu po żółtej kartce dla Piotra Bojke, to nawet brak jednego gracza nie spowodował, że gospodarze utrudnili naszym zdobycia „piątki”. Do 70. minuty Arkowcy wywalczyli jeszcze trzy przyłożenia, z których jedno zostało podwyższone przez Sirockiego. Po powrocie na boisko Piotra Bojke nasza drużyna prowadziła już 41:6 i do końca spotkania grając w komplecie zdobyła jeszcze dwa podwyższenia.

Budowlani Lublin nie postawili trudnych warunków Arce i przegrali kolejne spotkanie. Arka mimo ograniczonego składu zaprezentowała się dobrze, ale trudno również ocenić grę naszego zespołu na tle rywala, który nie postawił zbyt trudnych warunków i już przed meczem był skazany na walkę w dwumeczu o trzymanie.
Następny mecz, ostatni fazy zasadniczej obecnego sezonu, „Buldogi” rozegrają w siebie w sobotę, 07 czerwca, o godzinie 14:30 z Posnanią Poznań.

Foto: Krzysztof Rzewnicki fotosport / Facebook Budowlani Lublin
RSS sponsorzy

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy: rozbito grupę dywersyjną, która planowała zabójstwo ministra obrony i szefa wywiadu wojskowego
Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) zatrzymała przedstawicieli rosyjskich służb specjalnych, którzy […]
pon, sie 08, 2022
Dziennik Bałtycki