arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Arka liderem fazy zasadniczej!

Poniedziałek, 9 czerwca 2014 23:15

Arka Gdynia - Posnania Poznań

Arka Gdynia wygrała ostatni mecz fazy zasadniczej rozgrywek Ekstraligi Rugby. U siebie, na Narodowym Stadionie Rugby, „Buldogi” pokonały Posnanię Poznań 45:21. Żółto-niebiescy do play-offów przystąpią z pozycji lidera, natomiast „Muszkieterowie” przegrywając w Gdyni oraz przy niekorzystnych dla nich wynikach w pozostałych spotkaniach ligowych, skazali się na walkę z Budowlanymi Lublin o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Nasza drużyna punkt bonusowy za zwycięstwo zapewniła sobie w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Cztery przyłożenia dla Arki Zdobyli kolejno Kwiatkowski w 4 min., Zaradzki w 8., Grabowski w 22. i Simionkowski w 42, a dwa podwyższenia wykorzystał Sirocki.
Ale zwycięstwo nie przyszło tak łatwo jakby mogło się wydawać. Wcześniej dwa przyłożenia zdobyli gracze Posnanii, które zostały skutecznie podwyższone. Arkowcy, którzy grali walecznie, z trudem przedzierali się przez obronę przyjezdnych. W pierwszej połowie, kiedy wydawało się, że sędzia odgwiżdże przyłożenie, dwukrotnie okazywało się, że dobrze broniący poznaniacy nie pozwolili, aby piłka dotknęła murawy i maulowe akcje naszej drużyny nie przyniosły zdobyczy punktowych.

W drugiej połowie na pierwsze punkty musieliśmy czekać aż dwadzieścia minut. Władek Grabowski zdobył drugie przyłożenie w meczu i powiększył prowadzenie Arki do siedemnastu punktów.
Poznaniacy odpowiedzieli po czterech minutach, ale ostatnie przyłożenie w meczu nie zmieniło dystansu punktowego do żółto-niebieskich, którzy do końca spotkania zdobyli jeszcze dwie piątki, które skutecznie podwyższył Sirocki, który w drugiej części spotkanie nie mylił się ani razu.

Arka zagrała poprawne zawody, mimo, że nie ustrzegła się błędów, skutecznie powstrzymała gości z Wielkopolski, którzy momentami rozpędzali się i konstruowali bardzo niebezpieczne akcje. Na wiosnę, i w meczu z Arką, Posnania poradziła sobie bardzo dobrze, a przed tygodniem była o krok od sprawienia niespodzianki, przegrywając tylko dwoma punktami z Lechią Gdańsk.

 
RSS sponsorzy

Gdynia: Znasz tego mężczyznę? Policja szuka go w związku z przywłaszczeniem mienia | ZDJĘCIA
Policjanci z Gdyni poszukują mężczyzny, który według ich ustaleń dokonał […]
sob, lut 04, 2023
Dziennik Bałtycki