arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Finały ekstraligi jednak nie na PGE Arenie

Piątek, 13 czerwca 2014 16:08

Jak informuje na swojej stronie internetowej PZRugby, zarząd związku zrezygnował z organizacji meczów finałowych Ekstraligi Rugby na stadionie PGE Arena Gdańsk. Jako przyczynę podano brak możliwości uzgodnienia stanowisk Telewizji Polsat i operatora stadionu.

Zarząd PZRugby poinformował w czwartek, że mecze finałowe zostaną rozegrane „zgodnie z zapisami regulaminu rozgrywek – tzn. na boiskach drużyn zajmujących wyższe miejsca w tabeli rozgrywek po fazie zasadniczej”.

Wcześniej jednak, w dniu 13 maja, zarząd, powołując się na opinie wszystkich zainteresowanych klubów, poinformował, że podjął decyzję o organizacji meczów finałowych w Gdańsku, mimo, że decyzja ta, podjęta w maju, była sprzeczna z „Regulaminem Ekstraligi Rugby”. Punkt III.3. wspomnianego regulaminu, uchwalonego przez zarząd PZRugby, pozwalał zmienić miejsce rozgrywania meczów finałowych, ale jedynie do dnia 10 marca. Nie wspomina on również nic o tym, że decyzja o zmianie rozgrywania meczów finałowych może być podjęta w terminie późniejszym w zależności od zgody wyrażonej przez wszystkie zainteresowane kluby.

Rugby Club Arka Gdynia, mimo pojawiających się informacji, był przeciwny decyzji o organizacji finałów sezonu 2013/2014 na PGE Arenie. O ile sam pomysł, mający na celu popularyzację dyscypliny i podnoszenie jej poziomu organizacyjnego, należy uznać za słuszny, to jednak decyzje podejmowane przez Zarządu Polskiego Związku Rugby muszą stać w zgodzie z regulaminami i przepisami związkowymi, które uchwalane są przez ten zarząd.

Zdaniem Zarządu Klubu zmiana miejsca meczów finałowych stała również w sprzeczności z zasadą, że „nie zmienia się reguł w trakcie gry”, a co za tym idzie: walka drużyny o zwycięstwa w całym sezonie zasadniczym i dzięki temu uzyskane wyższe miejsce w tabeli, które premiowane jest rozgrywaniem u siebie meczu finałowego lub o trzecie miejsce, nie może być przekreślana na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek fazy zasadniczej.
RSS sponsorzy

Kłanino. Muzeum Pancerne zadebiutowało. Ekipa Tank Huntera pokazuje m.in. Polaków na frontach II wojny oraz prawdziwe czołgi | FOTO, WIDEO
Muzeum Pancerne w Kłaninie już oficjalnie otwarte. Powstało dzięki żmudnej […]
wt, lip 05, 2022
Dziennik Bałtycki