arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Finały ekstraligi jednak nie na PGE Arenie

Piątek, 13 czerwca 2014 16:08

Jak informuje na swojej stronie internetowej PZRugby, zarząd związku zrezygnował z organizacji meczów finałowych Ekstraligi Rugby na stadionie PGE Arena Gdańsk. Jako przyczynę podano brak możliwości uzgodnienia stanowisk Telewizji Polsat i operatora stadionu.

Zarząd PZRugby poinformował w czwartek, że mecze finałowe zostaną rozegrane „zgodnie z zapisami regulaminu rozgrywek – tzn. na boiskach drużyn zajmujących wyższe miejsca w tabeli rozgrywek po fazie zasadniczej”.

Wcześniej jednak, w dniu 13 maja, zarząd, powołując się na opinie wszystkich zainteresowanych klubów, poinformował, że podjął decyzję o organizacji meczów finałowych w Gdańsku, mimo, że decyzja ta, podjęta w maju, była sprzeczna z „Regulaminem Ekstraligi Rugby”. Punkt III.3. wspomnianego regulaminu, uchwalonego przez zarząd PZRugby, pozwalał zmienić miejsce rozgrywania meczów finałowych, ale jedynie do dnia 10 marca. Nie wspomina on również nic o tym, że decyzja o zmianie rozgrywania meczów finałowych może być podjęta w terminie późniejszym w zależności od zgody wyrażonej przez wszystkie zainteresowane kluby.

Rugby Club Arka Gdynia, mimo pojawiających się informacji, był przeciwny decyzji o organizacji finałów sezonu 2013/2014 na PGE Arenie. O ile sam pomysł, mający na celu popularyzację dyscypliny i podnoszenie jej poziomu organizacyjnego, należy uznać za słuszny, to jednak decyzje podejmowane przez Zarządu Polskiego Związku Rugby muszą stać w zgodzie z regulaminami i przepisami związkowymi, które uchwalane są przez ten zarząd.

Zdaniem Zarządu Klubu zmiana miejsca meczów finałowych stała również w sprzeczności z zasadą, że „nie zmienia się reguł w trakcie gry”, a co za tym idzie: walka drużyny o zwycięstwa w całym sezonie zasadniczym i dzięki temu uzyskane wyższe miejsce w tabeli, które premiowane jest rozgrywaniem u siebie meczu finałowego lub o trzecie miejsce, nie może być przekreślana na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek fazy zasadniczej.
RSS sponsorzy

Oto szkoleniowiec, na którego czekał cały polski futbol [wideo]
Nie ulega wątpliwości, ze dreszczyk emocji musi towarzyszyć nawet tak […]
pt, mar 24, 2023
Dziennik Bałtycki