arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Pierwszy półfinał dla Pogoni

Środa, 25 czerwca 2014 16:43

Arka Gdynia - Pogoń Siedlce

Arka Gdynia uległa Pogoni Siedlce w pierwszym półfinale play-off. Chociaż strata punktowa wynosi tylko siedem oczek, to „Buldogi” aby awansować do finału muszą mieć się na baczności w rewanżu, który już w najbliższą niedzielę na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni.

Żółto-niebiescy w sobotnim meczu dali się zaskoczyć zdeterminowanej Pogoni, która już w pierwszej połowie mogła wysoko prowadzić z Arką. Na szczęście ambitna gra w obronie naszej drużyny oraz błędy gospodarzy sprawiły, że  siedlczanie w pierwszej części gry zdołali zdobyć sześć punktów za rzuty karne.
Gracze Pogoni, którzy mieli dogodne sytuacje w pierwszej połowie, nie zdołali jednak przekuć ich w przyłożenia. Arka niestety również nie zapisała na swoim koncie żadnej piątki, co więcej grając pod wiatr nie była w stanie zdobywać pola przekopami i przenosić gry na połowę rywala.

W drugiej części meczu obie drużyny zdołały wywalczyć przyłożenia. Pierwsi „piątkę” wywalczyli gospodarze w po trzynastu minutach drugiej części spotkania. Arka na swoją szansę musiała czekać jeszcze dwadzieścia minut, kiedy jedyne punkty dla naszych zdobył Szymon Sirocki. „Baggio” przejął piłkę jeszcze na połowie Arki i popędził prawie przez całe boisko, aby swój rajd zakończyć przyłożeniem dla naszej drużyny. Chwilę później podwyższył swoje przyłożenie.

Arka Gdynia przegrała pierwszą bitwę, ale nie „wojnę” o finał. Drugie starcie w niedzielę. „Buldogi” mają więc kilka dni aby solidnie przygotować się do drugiego półfinału. Żółto-niebiescy muszą odrobić lekcje z pierwszego meczu w Siedlcach, kiedy to Pogoń narzuciła swój styl gry i zepchnęła naszych do defensywy. Przed naszą drużyną dużo pracy, ale jesteśmy pewni, że zawodnicy zrobią wszystko żebyśmy w niedzielny wieczór mogli cieszyć się z awansu do finału.

W drugim meczu półfinałowym Lechia Gdańsk pokonała Budowlanych Łódź 12:10.
RSS sponsorzy

Gdynia: Znasz tego mężczyznę? Policja szuka go w związku z przywłaszczeniem mienia | ZDJĘCIA
Policjanci z Gdyni poszukują mężczyzny, który według ich ustaleń dokonał […]
sob, lut 04, 2023
Dziennik Bałtycki