arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

W sobotę walka o brąz!

Piątek, 4 lipca 2014 15:25

 
W sobotę na Narodowym Stadionie Rugby Arka Gdynia rozegra ostatni mecz sezonu 2013/2014. O godzinie 15:00 „Buldogi” podejmą Master Pharm Budowlanych Łódź, z którymi zmierzą się w meczu o brązowy medal.
Żółto-niebiescy sezon zasadniczy zakończyli na pozycji lidera. Po zamieszaniu z karami dla klubów, które nie szkolą młodzieży, ostatecznie zgodnie z kolejnością tabeli ustaloną na boisku, nasza drużyna w półfinałach zagrała Pogonią Siedlce. Oba mecze żółto-niebiescy przegrali i w meczu o trzecie miejsce spotkają się z Budowlanymi, którzy również dwukrotnie ulegli Lechii Gdańsk.

- Jest niedosyt po  półfinałach ponieważ liczyliśmy na finał, ale mimo wielu kontuzji chcemy wywalczyć brązowy medal – powiedział Maciej Stachura trener Arki.
W pierwszej części sezonu Budowlani grali ze zmiennym szczęściem. Wygrywali m.in. z Lechią Gdańsk i Ogniwem Sopot, ale notowali też na swoim koncie porażki chociażby z Orkanem Sochaczew, Pogonią Siedlce i wyjątkowo dotkliwą w Gdyni, kiedy przegrali z Arką 81:0.
Wiosna w wykonaniu naszych sobotnich rywali była już zdecydowanie lepsza. Po wzmocnieniach, których dokonano w Łodzi Budowlani przegrali już tylko jeden mecz z Lechią i w dodatku zrewanżowali się Arce za porażkę z rundy jesiennej wygrywając u siebie 54:7.
W półfinałach podobnie jak „Buldogi” Budowlani dwukrotnie przegrywali. Pierwszy mecz tylko dwoma punktami, w drugim zaś Lechia rozbiła gości z Łodzi 39:10.

- W sobotę będziemy walczyć z trudnym przeciwnikiem, drużyna jest osłabiona brakiem wielu kontuzjowanych zawodników, ale chcemy wygrać brązowy medal. Będziemy musieli włożyć wiele walki, serca i bić się o każdy centymetr boiska do ostatniej kropli krwi. Chcemy pożegnać się z gdyńskimi kibicami ambitną walką – deklaruje trener „Buldogów”.  

Serdecznie zapraszamy na Narodowy Stadion Rugby w sobotę o godz. 15:00, aby wspomóc naszą drużynę swoim dopingiem. Wstęp na mecz o brązowy medal bezpłatny. Ci, którzy jednak nie będą mogli przybyć na stadion przy Górskiego zapraszamy do śledzenia na żywo wyniku meczu na naszej stronie.

 

Zaproszenie na mecz o brązowy medal
RSS sponsorzy

Kłanino. Muzeum Pancerne zadebiutowało. Ekipa Tank Huntera pokazuje m.in. Polaków na frontach II wojny oraz prawdziwe czołgi | FOTO, WIDEO
Muzeum Pancerne w Kłaninie już oficjalnie otwarte. Powstało dzięki żmudnej […]
wt, lip 05, 2022
Dziennik Bałtycki