arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Brąz jak złoto

Poniedziałek, 7 lipca 2014 15:20

Mecz o brązowy medal

„Buldogi” brązowymi medalistami Mistrzostw Polski Seniorów w Rugby w sezonie 2013/2014! Na Narodowym Stadionie Rugby w sobotę Arka Gdynia pokonała faworyzowanych Budowlanych Łódź 37:19.

Arka Gdynia pierwszy sygnał do zwycięstwa dała już w drugiej minucie meczu, kiedy Szymon Sirocki celnie wykonał rzut karny i otwierając wynik spotkania dał trzypunktowe prowadzenie naszej drużynie. Jednak Budowlani nie przestraszyli się i szukali swojej szansy na punkty. Pierwsze dwadzieścia minut spotkania było wyrównane i bardzo zacięte. Obie drużyny chciały za wszelką cenę zdobyć cenne punkty i wyjść na wyraźne prowadzenie.
Pierwsze przyłożenie zdobyli goście po piętnastu minutach gry. Piątkę dla przyjezdnych, którą również podwyższył, zdobył Łuczak. Arka jednak nie pozostała dłużna i już po dwóch kolejnych minutach zdobyła swoje pierwsze przyłożenie. W pole punktowe wdarł się Radosław Bysewski, który tę sztukę powtórzył w drugiej połowie meczu.

Dalsza część pierwszej połowy należała już do Arki. Żółto-niebiescy zdołali zdominować przebieg gry, narzucić swój styl i zmusić Budowlanych do błędów co przełożyło się na dwa kolejne przyłożenia Krzysztofa Korbolewskiego oraz Mateusza Bartoszka i prowadzenie naszej drużyny do przerwy 22:7.
W drugiej części gry Arka rozpędziła się jeszcze bardziej prezentując szybkie, niemal bezbłędne, rugby do którego przyzwyczaiła kibiców. Punkty dla Arki zdobywali Arek Zdunek i wspomniany Bysewski, a Sirocki dorzucił trójkę za rzut karny.

Budowlani obudzili się na dziesięć minut przed zakończeniem regulaminowego czasu gry, kiedy prowadzenie żółto-niebieskich wynosiło 30:7. W tym czasie łodzianie wywalczyli dwa przyłożenia, ale było to zbyt mało, aby odrobić straty do dobrze prezentującej się Arki. Ostatnie punkty goście zdobyli już w doliczonym czasie gry drugiej połowy zmniejszając starty do osiemnastu punktów.
Arka Gdynia zagrała najlepszy mecz w rundzie wiosennej rozgrywek ekstraligi. „Buldogi” zaprezentowały swoje rugby, do którego przyzwyczaiła kibiców na jesieni. Arkowcy nie dali szans przyjezdnym i w sobotnim meczu solidnie zapracowali na medal. Skazywana na porażkę żółto-niebieska drużyna zdołała się podnieść po dwóch porażkach z Pogonią i wywalczyła brąz, który w obliczu kontuzji i braków kadrowych w drużynie smakuje jak złoto.

Zakończył się trudny sezon dla Arki Gdynia. Serdecznie dziękujemy za kibicowanie i wspieranie naszej drużyny, szczególnie na wiosnę, która nie była idealna. Dziękujemy i do zobaczenia na Narodowym Stadionie Rugby pod koniec sierpnia.
RSS sponsorzy

Kultowe przedmioty z lat 70., 80. i 90. powróciły. Niektóre są wiele warte! Zobacz, czy masz w domu te topowe sprzęty z PRL-u
Syfon z nabojami, lampa lava, kula disco, kasety, telefon z […]
sob, lut 04, 2023
Dziennik Bałtycki