arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Na inaugurację z Orkanem

Czwartek, 21 sierpnia 2014 23:01

Dawid Banaszek

W sobotę o 17:30 z pierwszym gwizdkiem sędziego Tomasza Jarowicza „Buldogi” rozpoczną nowy sezon rozgrywek Ekstraligi Rugby. Pierwszym rywalem Arki Gdynia będzie drużyna Orkana Sochaczew, która w minionym sezonie zajęła szóste miejsce.

Rozgrywki w nadchodzącym sezonie zostaną rozegrane w zmienionej formule. Faza zasadnicza będzie się składała tylko z siedmiu kolejek, po których ligowa tabela zostanie podzielona na dwie grupy: mistrzowską i spadkową. W czwórkach drużyny zagrają po dwie serie gier, każda składającą się z meczu u siebie i rewanżu. Cały sezon, wliczając mecz finałowy,  wydłuży się więc o trzy mecze, w porównaniu do rozgrywek zakończonych w lipcu, kiedy to ekipy grające w  play-offach rozegrały siedemnaście spotkań. Czy zmiana systemu rozgrywek wpłynie na podwyższenie poziomu rozgrywek i popularność samej dyscypliny w Polsce przekonamy się za ok dziesięć miesięcy.

W przerwie między rozgrywkami w ekipie żółto-niebieskich nie zaszły większe zmiany. Z Orkana udało się pozyskać Radosława Rakowskiego, który definitywnie został wytransferowany z klubu z Sochaczewa do Arki. W drużynie „Buldogów” w rundzie jesiennej zobaczymy także dawno nie widzianych w barwach Arki Dawida Banaszka i Pawła Dąbrowskiego, którzy powrócą do składu po wyleczeniu kontuzji oraz Kazika Raszpundę, Tomasza Stępnia, Mateusza Dąbrowskiego i Kamila Mikołajczyka, którzy powrócili do składu Arki. Kadrę zespołu uzupełnią również juniorzy, którzy w osiągnęli już wiek seniorski. Na pewno stratą dla naszej drużyny będzie brak Roberta Andrzejczuka, który zakończył karierę zawodniczą.

Serdecznie zapraszamy w sobotę na Narodowy Stadion Rugby. Początek meczu I kolejki z Orkanem Sochaczew o 17:30. Wstęp wolny.

Mecze I kolejki Ekstraligi Rugby 2014/2015:
RC Lechia Gdańsk – RzKS Juvenia Kraków, sobota 15:00 (Sienkiewicz, Michalik, Kościelniak)
Awenta MKS Pogoń Siedlce – KS Posnania Poznań, sobota 15:00 (Michałkiewicz, Pawlik, Pantoł, obserwator – Piotrowicz)
RC Arka Gdynia – RC Orkan Sochaczew, sobota 17:30 (Jarowicz, Jasiński, Marciniak, obserwator – Zeszutek)
Master Pharm Budowlani Łódź S.A. – MKS Ogniwo Sopot, niedziela 15:00 (Reks, Szczepański, Bedyński)

 
RSS sponsorzy

System FALA jednak od lipca. Wzrosty cen biletów mają być niższe, niż zapowiadano
Jak podaje portal gdańsk.pl, system Fala ma rozpocząć działalność na […]
czw, lut 02, 2023
Dziennik Bałtycki