arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Pierwsza połowa na wagę zwycięstwa

Poniedziałek, 25 sierpnia 2014 10:23

Arka Gdynia - Orkan Sochaczew

Arka Gdynia wygrała pierwszy mecz z Orkanem Sochaczew. Na inaugurację nowego sezonu Ekstraligi Rugby „Buldogi” pokonały przyjezdnych 29:20, a pierwsze punkty dla naszej drużyny w sezonie 2014/2015 zdobył już w piątej minucie meczu Dawid Banaszek.
Żółto-niebiescy dobrze zagrali w pierwszej połowie sobotniego meczu i do przerwy na swoim koncie zdołali zapisać 22 punkty. Oprócz wspomnianego Dawida Banszka, który powrócił do gry po przerwie spowodowanej odniesioną kontuzją na meczu reprezentacji Polski, na listę punktujących wpisali się dwukrotnie Rafał Kwiatkowski w 22. i 38. minucie i raz Arek Zdunek w 35. minucie, którzy zdobyli przyłożenia dla naszej drużyny. Orkan w pierwszej części gry zdołał odpowiedzieć celnie wykonanym rzutem karnym Tomasza Gasika, który w przerwie między rozgrywkami dołączył do drużyny z Sochaczewa.

Z dorobkiem trzech przyłożeń, z których dwa zostały skutecznie podwyższone przez Dawida Banaszka, Arka Gdynia pewnie prowadziła w meczu I kolejki, a na pochwałę szczególnie zasługuje formacja młyna naszej drużyny, która inicjowała akcje punktowe „Buldogów”.

W drugiej połowie ponownie Arka jako pierwsza powiększyła swoją zdobycz punktową. Drużyna przyjezdnych została ukarana przez sędziego Jarowicza karną piątką za serię przewinień w defensywie, które uniemożliwiły naszym zdobycie kolejnego przyłożenia. Punkty te zostały dopisane kapitanowi Arki Łukaszowi Szostkowi, celnie podwyższył Banaszek, a nasza drużyna cieszyła się z punktu bonusowego za cztery przyłożenia w meczu.
Wtedy jednak role w meczu się odwróciły. Do głosu doszli gracze Orkana, którzy zaczęli odrabiać straty i gonić niekorzystny wynik. Sochaczewianie zdobyli kolejno trzy przyłożenia, a szczególnie bolesne jedno z nich, kiedy po błędzie Arki i stracie piłki zawodnik Orkana popędził w pole punktowe przez ponad pół boiska niemal niezatrzymywany przez zawodników naszej drużyny.

Do końca meczu Arka nie zdobyła już kolejnych punktów, za to Orkan miał szansę na wywiezienie z Gdyni chociaż defensywnego bonusu za przegraną siedmioma lub mniej punktami. Jednak Tomasz Gasik, który wykonywał podwyższenia w 79. minucie meczu, przy wyniku 29:20, trafił w słup i piłka przeszła przez bramkę.

Arka Gdynia wygrała mecz pierwszej kolejki, chociaż nasza drużyna zagrała dwie różne połowy meczu. „Buldogi” utrzymały prowadzenie dzięki przewadze wypracowanej w pierwszej części gry. Orkan natomiast pokazał, że bardzo dobra postawa formacji ataku, może jeszcze nie jednej drużynie odebrać cenne punkty.
Następny mecz, już w najbliższą sobotę o godz. 14:00, nasza drużyna rozegra na wyjeździe z Posnanią Poznań.
RSS sponsorzy

Czarnek: Wstydziłem się za to, co mówił Tusk. Ich program to zamach stanu, pucz i łamanie prawa
– Oglądałem wystąpienie pana Donalda Tuska i powiem szczerze, że […]
wt, lip 05, 2022
Dziennik Bałtycki