arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Arka zdecydowanie lepsza

Wtorek, 2 września 2014 16:06

Posnania - Arka

Arka Gdynia wysoko pokonała gospodarzy sobotniego meczu II kolejki ekstraligi – Posnanię Poznań. „Muszkieterowie” w całym spotkaniu tylko raz doszli do głosu, kiedy Robert Bosiacki w piątej minucie meczu przechwycili piłkę i popędził w pole punktowe zdobywając jedyne punkty dla swojej drużyny.

„Buldogi” całkowicie zdominowały mecz w stolicy Wielkopolski. Mimo, że jako pierwsi stracili punkty to nie dali zbić się z pantałyku i zaczęli budować swoją przewagę od 14. minuty meczu, nie tracąc prowadzenia ani razu.
Jako pierwszy punkty dla żółto-niebieskich zdobył Radek Rakowski wyrównując wynik meczu. Kolejne trzy przyłożenia nasi rugbiści zdobyli w ciągu piętnastu minut. Od 21. do 34. min. w polu punktowym gospodarzy zameldowali się Paweł Dąbrowski i dwukrotnie Szymon Sirocki. Dawid Banaszek dwukrotnie skutecznie podwyższył, a Arka już przed przerwą cieszyła się z punktu bonusowego za cztery przyłożenia.

Przewaga Arki po czwartym przyłożeniu wzrosła jeszcze bardziej za sprawą Tomasza Nowaka, który musiał opuścić boisko po czerwonej kartce. Zawodnik Posnanii został wyrzucony za celowe uderzenie głową Daniela Podolskiego po akcji, która zakończyła się czwartym przyłożeniu zdobytym przez naszą drużynę.

W drugiej połowie grająca z przewagą jednego zawodnika Arka jeszcze bardziej zdominowali gospodarzy prawie nie schodząc z ich połowy. „Buldogi” pierwsze przyłożenie w drugiej części gry zdobyli już pięć minut po wznowieniu meczu. Na listę punktujących drugi raz wpisał się Paweł Dąbrowski. Do końca spotkania żółto-niebiescy jeszcze czterokrotnie zdobywali „piątki”. Hat-tricka w 55. min zdobył Szymon Sirocki, który w drugiej połowie po raz trzeci wywalczył przyłożenie, a kolejno jeszcze punkty dla naszej drużyny zdobywali Rafała Kwiatkowski, Kazik Raszpunda i Dawid Banszek, który w drugiej części spotkania oprócz przyłożenia czterokrotnie celnie podwyższał.

Arka Gdynia dobrze zaprezentowała się w Poznaniu całkowicie przejmując inicjatywę w meczu i dominując rywala, który w ubiegłym sezonie wybronił się przed spadkiem do I ligi. Warto też dodać, że Dawid Banszek, który wywalczył dla Arki 17 punktów był najlepiej punktującym graczem II kolejki Ekstraligi Rugby.
W najbliższy weekend nastąpi przerwa w rozgrywkach ligowych spowodowana meczem reprezentacji Polski. Kolejny mecz „Buldogi” rozegrają u siebie 13 września z Lechią Gdańsk.
RSS sponsorzy

Gdynia: Znasz tego mężczyznę? Policja szuka go w związku z przywłaszczeniem mienia | ZDJĘCIA
Policjanci z Gdyni poszukują mężczyzny, który według ich ustaleń dokonał […]
sob, lut 04, 2023
Dziennik Bałtycki