arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Pokonaliśmy Szwedów

Wtorek, 9 września 2014 14:27

PEN Polska - Szwecja

Polska drużyna zgodnie z zapowiedzią jak Husaria ruszyła na Szwedów już po pierwszym gwizdku sędziego. Konto punktowe otworzył w 6 minucie Tomasz Gasik kończąc przyłożeniem kontynuację formacji ataku, udanie podwyższył Dawid Banaszek i prowadziliśmy 7:0. Jednak po punktach nasze tempo gry osłabło i do głosu zaczęli dochodzić Szwedzi. W 19 minucie rozpoczęli akcję na środku boiska, którą przyłożeniem na słupach zakończył Jonathon Tony Edwards, a po podwyższeniu Neila Erasmusa remisowaliśmy 7:7. Szwedzi wyszli na prowadzenie w 25 minucie kiedy z żółtą kartką boisko opuścił Piotr Jurkowski, Erasmus trafił na 7:10 z rzutu karnego podyktowanego za przewinienie naszego zawodnika. Przez dziesięć minut musieliśmy więc grać w osłabieniu. Kiedy Jurkowski wrócił na boisko w naszych zawodników wstąpiły nowe siły, w formacji ataku linie obrony przełamał Gasik, a Banaszek podwyższając ustalił wynik do przerwy na 14:10. Po przerwie boisko opuścił Piotr Jurkowski, który tym meczem pożegnał się z reprezentacją.
Początek drugiej połowy to ponownie dominacja naszego zespołu, po rozegraniu ręka karnego młyn przedarł się przez obronę Szwedów, a piątkę przy słupach przyłożył Piotr Zeszutek, Banaszek podwyższył i prowadziliśmy już 21:10. Kryzys przyszedł w 73 minucie gdy za żółtą kartkę pauzował Cyprian Majcher, broniąc się przed polem punktowym Polacy złamali przepisy, za co sędzia podyktował karną piątkę, podwyższając Erasmus zmniejszył przewagę na 21:17. W doliczonym czasie sędzia podyktował karnego, nasz zespół zgłosił próbę, a Banaszek celnie kopnął na 24:17. Siedem minut po czasie nasza drużyna wygrała aut Szwedów pod ich polem punktowym, Grzegorz Buczek przebił się przed młyn kładąc czwarte przyłożenie ustalajac wynik na 29:17, wygraliśmy w meczu otwarcia z bonusem. A już 18 października liczymy na podobny spektakl, na stadionie warszawskiej Polonii, Polska będzie podejmować Holandię.
 

Polska – Szwecja 29:17 (14:10)
Punkty Polska: Tomasz Gasik 10 (2P), Dawid Banaszek 9 (3pd, K), Piotr Zeszutek 5 (P), Grzegorz Buczek 5 (P)
Punkty Szwecja: Neil Erasmus 7 (2pd, K), Jonathon Tony Edwards 5 (P), Ian Gowland 5 (P, karna piątka).

Polska: Rafał Witoszyński (41 Rafał Kwiatkowski, 72 Grzegorz Buczek), Grzegorz Janiec (46 Adrian Chróściel), Kamil Bobryk (60 Radosław Bysewski), Piotr Karpiński, Piotr Zeszutek, Cyprian Majcher, Marek Płonka Jr., Paweł Dąbrowski, Łukasz Szostek (63 Rafał Janeczko), Dawid Banaszek, Tomasz Rokicki, Rafał Szrejber (55 Piotr Zeszutek), Tomasz Gasik, Radosław Rakowski (68 Marek Przychocki), Piotr Jurkowski (41 Robert Kwiatkowski).

Żółta kartka: Piotr Jurkowski 25’, Cyprian Majcher 68′ (Polska).
Sędziowali: Radu Petrescu, Robert Diaconescu, Vasiliu Rzavan (Rumunia), Dariusz Reks (Polska, techniczny).
Komisarz: Michel Arpaillange (Francja).

Foto: Czas na rugby
RSS sponsorzy

Najpopularniejsze kierunki studiów na Pomorzu. Są najbardziej oblegane, dają szansę na dobrą pracę
Jaki kierunek studiów wybrać, zastanawia się wielu młodych ludzi pod […]
pt, mar 24, 2023
Dziennik Bałtycki