arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

W sobotę święto rugby w Gdyni

Czwartek, 11 września 2014 19:07

Arka Gdynia - Lechia Gdańsk

W sobotę o godz. 18:30 na Narodowym Stadionie Rugby rozpocznie się hit III kolejki i jednocześnie spotkanie ligowe elektryzujące wszystkich kibiców rugby w Trójmieście. „Buldogi” w derbach podejmą u siebie aktualnych mistrzów Polski – Lechię Gdańsk.

Po przerwie na mecz reprezentacji na boiska powrócą zawodnicy klubów ekstraligi rugby. Sobotni mecz w Gdyni tym bardziej zapowiada się interesująco, że Arka i Lechia obecnie stanowią o sile reprezentacji, która w miniony weekend pokonała Szwedów. Z obu trójmiejskich klubów trener Marek Płonka powołał na mecz Pucharu Narodów Europy czternastu na 25 graczy, po siedmiu z Lechii i Arki.

W obecnym sezonie Arka i Lechia zanotowała na sowim koncie po dwa zwycięstwa, chociaż żółto-niebiescy wyprzedzają gdańszczan w ligowej tabeli o jeden punkt za sprawą dwóch wygranych z bonusem.  Natomiast w ubiegłym sezonie Arka i Lechia mierzyły się dwukrotnie w fazie zasadniczej rozgrywek. Pierwsze spotkanie przy Traugutta w Gdańsku wygrały „Buldogi” 12:22 (9:10), w drugim  zaś na Narodowym Stadionie Rugby na wiosnę z wygranej 33:17 cieszyli się goście.

Czy w sobotę Arka Gdynia prowadzona przez trenera Macieja Stachurę sprosta mistrzom Polski przekonamy się ok godz. 20:30. Serdecznie zapraszamy na stadion przy ul. Górskiego. Wstęp na mecz wolny.

Mecze III kolejki Ekstraligi Rugby:
Awenta MKS Pogoń Siedlce – RzKS Juvenia Kraków, sobota, godz. 18.00 (Jasiński, Piotrowicz, Janeczko)
RC Arka Gdynia – RC Lechia Gdańsk, sobota, godz. 18.30 (Reks, Pantoł, Kościelniak; obserwator – Jarowicz)
MKS Ogniwo Sopot – RC Orkan Sochaczew niedziela, godz. 14.00 (Michałkiewicz, Szczepański, Szostek; obserwator – Zeszutek)
Master Pharm Budowlani Łódź S.A. – KS Posnania Poznań, niedziela, godz. 16.00 (Sienkiewicz, Michalik, Pawlik; obserwator – Piotrowicz)
RSS sponsorzy

Gdynia: Znasz tego mężczyznę? Policja szuka go w związku z przywłaszczeniem mienia | ZDJĘCIA
Policjanci z Gdyni poszukują mężczyzny, który według ich ustaleń dokonał […]
sob, lut 04, 2023
Dziennik Bałtycki