arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Arka zdominowała Pogoń

Poniedziałek, 22 września 2014 12:54

Pogoń Siedlce - Arka Gdynia, 20.09.2014 / fot. Jarosław Kurzawa

Arka Gdynia odniosła w sobotę trzecie zwycięstwo w rozgrywkach Ekstraligi Rugby obecnego sezonu. Na wyjeździe „Buldogi” okazały się zdecydowanie lepsi od Pogoni Siedlce, którą pokonali 39:13.
Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już w drugiej minucie cieszyli się z trzech punktów za rzut karny. Arka natomiast na swoje pierwsze zdobycze czekała do 12 minuty, kiedy to Szymon Sirocki dał naszej drużynie również trzy punkty. Po wyrównanym początku spotkania to jednak nasza drużyna zaczęła dominować na boisku i do przerwy cieszyła się z dwóch przyłożeń, które zdobyli Radek Rakowski w siedemnastej minucie i Rafał Kwiatkowski na dziesięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy. Szymon Sirocki, który zastępował Dawida Banaszka pauzującego za czerwone kartki, skutecznie podwyższył raz co pozwoliło Arce uzbierać do przerwy piętnaście punktów. Gospodarze natomiast odpowiedzieli tylko raz ponownie skutecznie wykonanym rzutem karnym.

Wynik drugiej połowy szybko otworzyli żółto-niebiescy. Już w 41. min. przyłożenie zdobył Szymon Sirocki, który również celnie podwyższył. Już po kolejnych trzech minutach po raz ostatni w sobotnim meczu przebudzili się gospodarze i wywalczyli jedyne przyłożenie. „Piątkę” swojej drużynie dał Przemysław Rajewski, a dwa oczka za podwyższenie dorzucił Wojciech Piotrowicz zamykając tym kopem dorobek punktowy Pogoni.
Arka dominowała w meczu i nawet grając w osłabieniu nie pozwoliła na utratę punktów. Od 49. minuty „Buldogi” musiały sobie radzić bez Kamila Simionkowskiego ukaranego żółtą kartką. W tym czasie Arka zdobyła jeszcze trzy punkty za rzut karny, ale gra naszej drużyny rozkręciła się na dobre gdy graliśmy już w komplecie. Wtedy nasi wywalczyli kolejne dwa przyłożenia. Pierwsze z nich zdobył drugi raz w meczu Radek Rakowski, który zapewnił Arce punkt bonusowy, pięć minut przed zakończeniem regulaminowego czasu gry na listę punktujących wpisał się Rafał Szrejber.

Arka Gdynia zagrała w Siedlcach dobry mecz, ale co najważniejsze naszej drużynie udało się narzucić swój styl gry i zdominować Pogoń, zawsze która jest trudnym przeciwnikiem. Następny mecz „Buldogi” rozegrają w najbliższą sobotę na Narodowym Stadionie Rugby. Przeciwnikiem będzie beniaminek ekstraligi Juvenia Kraków.

Wyniki pozostałych spotkań IV kolejki Ekstraligi Rugby:
RzKS Juvenia Kraków v RC Orkan Sochaczew 24:7 (7:0)
KS Posnania Poznań v MKS Ogniwo Sopot 15:32 (10:13)
RC Lechia Gdańsk v Master Pharm Budowlani Łódź S.A. 3:9 (0:3)

Foto: Jarosław Kurzawa
RSS sponsorzy

Psychologia na Uniwersytecie SWPS w Sopocie z najwyższą oceną działalności naukowej
Kompleksowa ocena Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach ewaluacji jakości […]
pon, sie 08, 2022
Dziennik Bałtycki