arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Juniorzy z kompletem zwycięstw!

Czwartek, 25 września 2014 23:19

Juniorzy Arka Gdynia - Lechia Gdańsk, 17.09.2014

Ostatnie siedem dni było bardzo pracowite dla juniorów Arki Gdynia. W ciągu minionego tygodnia młode „Buldogi” rozegrały dwa mecze eliminacji mistrzostw Polski juniorów, ale co najważniejsze oba zakończone przekonującymi zwycięstwami nad drużynami Lechii i Ogniwa.
W poprzednią środę na Narodowym Stadionie Rugby juniorzy naszego klubu wygrali 44:13 z Lechią Gdańsk, natomiast we wtorek juniorzy Arki nie dali żadnych szans swoim rówieśnikom z Ogniwa i wygrali z nimi w Sopocie 32:0.

Eliminacje mistrzostw Polski juniorów toczą się w grupach regionalnych. Drużyny rozgrywają dwie serie gier każdy z każdym u siebie i na wyjeździe. Z grupy północnej do finałów MPJ pierwszy zespół awansuje bezpośrednio, drugi zaś o udział w finałach będzie musi walczyć z meczu barażowym.

Trener juniorów Arki, Paweł Dąbrowski posumował dwa pierwsze mecze:
- Jestem zadowolony z wygranej, jest to nasz pierwszy mecz wygrany w juniorach, wcześniej graliśmy z Lechia, która była od nas starsza i pomimo, że mecze były bardzo wyrównane to czegoś nam brakowało.
Udział w mistrzostwach Polski juniorów w zakończonym sezonie dał nam duże doświadczenie, które teraz procentuje. Chłopaki uwierzyli w swoje umiejętności co szczególnie formacji młyna, która w meczach robi duża robotę. Potwierdzeniem może być fakt że to młynarze kładli punkty. Dobrze zaprezentowali się również kadeci, którzy wspomogli nas w meczach, na pewno będę z nich korzystał. Cieszę się, że jest drużyna i jest szansa na awans do mistrzostw Polski z pierwszego miejsca.

Następny mecz juniorzy Arki rozegrają 09 października w Gdańsku.

Szczegółowy terminarz jesiennych gier juniorów dostępny jest tutaj.

 

Sportowe szkolenie dzieci i młodzieży w Rugby Club Arka Gdynia współfinansowane jest ze środków Miasta Gdynia.
RSS sponsorzy

Gdynia: Znasz tego mężczyznę? Policja szuka go w związku z przywłaszczeniem mienia | ZDJĘCIA
Policjanci z Gdyni poszukują mężczyzny, który według ich ustaleń dokonał […]
sob, lut 04, 2023
Dziennik Bałtycki