arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Odmłodzona Arka pokonała Juvenię

Poniedziałek, 29 września 2014 14:30

Arka Gdynia - Juvenia Kraków, 27.09.2014

Arka Gdynia w sobotę wysoko pokonała na Narodowym Stadionie Rugby Juvenię Kraków w meczu V kolejki Ekstraligi Rugby. Okazałe zwycięstwo 61:15 pozwoliło „Buldogom” utrzymać dobrą passę w ekstralidze, ale trzeba przyznać, że Juvenia zagrała lepiej niż oddaje to końcowy rezultat spotkania. Pod nieobecność czterech podstawowych graczy Arka poradziła sobie dobrze z drużyną z Krakowa, która w ostatnim czasie notowała coraz lepsze wyniki w lidze.

Wynik meczu otworzył Rafał Kwiatkowski już w trzeciej minucie meczu zdobywając pierwsze przyłożenie dla żółto-niebieskich. Do przerwy zawodnicy meldowali się jeszcze trzykrotnie w polu punktowym „Smoków” zapewniając sobie punkt bonusowy pięć minut przez zakończeniem pierwszej części gry. „Piątki” dla Arki w pierwszej części spotkania zdobywali jeszcze Mateusz Dąbrowski i dwukrotnie Witek Zaradzki, a trzy podwyższenia dla naszej drużyny celnie wykonał Tomasz Stępień, który drugi raz w ligowym spotkaniu zastępował pauzującego za czerwoną kartkę Dawida Banaszka.
Juvenia, która grała bardzo ambitnie i momentami sprawiała wiele trudności zawodnikom naszej drużyny zdołała odpowiedzieć tylko rzutem karnym, chociaż momentami wywierała silną presję w okolicy pola punktowego naszej drużyny szukając szansy na przyłożenie.

W drugiej połowie ponownie żółto-niebiescy zaczęli punktować jako pierwsi. W ciągu dwudziestu pierwszych minut gry Arka wywalczyła aż pięć przyłożeń doprowadzając do stanu rywalizacji 61:3 po wszystkich celnych podwyższeniach Tomasza Stępnia. Kolejno piłkę w polu punktowym gości przykładali Rafał Szrejber, Rafał Kwiatkowski, Władek Grabowski, Jacek Wojaczek i Kamil Simionkowski.
Końcówka meczu należała jednak do gości z Krakowa, którzy zdobyli dwa przyłożenia. W 75. min.   przyłożenie zdobył Lasha Mirtshulava a w doliczonym czasie gry Piotr Zemła. Bartłomiej Sierand podwyższył drugie przyłożenie ustalając wynik spotkania na 61:15.

Arka Gdynia wysoko wygrała z Juvenia, która zwłaszcza w pierwszej połowie postawiła się naszej drużynie. Mimo tego „Buldogi” nie pozwoliły rozwinąć skrzydeł przyjezdnym i kontrolowali przebieg spotkania od początku do końca, chociaż goście bardzo starali się aby powalczyć o korzystny wynik.
W drużynie Arki, pod nieobecność podstawowych zawodników zagrało aż pięciu juniorów. Dla Patricka Steindla, który wszedł na boisko w 69.  min. był to debiut w drużynie seniorów, natomiast Mateusz Szyc, który zadebiutował w wyjściowej piętnastce, spędził na boisku 80 minut. Ten młody gracz, który zastąpił kapitana naszej drużyny Łukasza Szostka, swój występ na pewno może zaliczyć do udanych!

Następny mecz „Buldogi” rozegrają w najbliższą sobotę na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni z liderem ekstraligi Master Pharm Budowlanymi Łódź.

 

Wyniki pozostałym meczów V kolejki Ekstraligi Rugby:
RC Orkan Sochaczew – KS Posnania Poznań 53:33 (31:7)
Master Pharm Budowlani Łódź S.A. – Awenta MKS Pogoń Siedlce 48:3 (36:3)
MKS Ogniwo Sopot v RC Lechia Gdańsk 14:29 (7:13)

 
RSS sponsorzy

Kultowe przedmioty z lat 70., 80. i 90. powróciły. Niektóre są wiele warte! Zobacz, czy masz w domu te topowe sprzęty z PRL-u
Syfon z nabojami, lampa lava, kula disco, kasety, telefon z […]
sob, lut 04, 2023
Dziennik Bałtycki