arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Kadeci ze zwycięstwem na inaugurację!

Czwartek, 2 października 2014 22:19

Kadeci Arki GdyniaKadeci Arki Gdynia wygrali pierwsze spotkanie eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W środę w Sopocie młode „Buldogi” pokonały kadetów Ogniwa Sopot 29:14.

- Otworzyliśmy wynik meczu szybko zdobywając pierwsze przyłożenie. Kontrolowaliśmy przebieg gry, mieliśmy duża przewagę, zwłaszcza w autach i młynach. Ważne, że udało nam się wygrać kilka stałych fragmentów przeciwnika. Mogliśmy jednak uniknąć straty punktów, które obnażyły nasze błędy i pokazały co musimy poprawić. Na pewno musimy na treningach popracować nad dyscyplina w obronie bo popełniliśmy wiele błędów za które byliśmy karani rzutami karnymi dla Ogniwa. Oceniając grę drużyny mogę podsumować, że cała drużyna zagrała poprawnie. Był to nasz pierwszy mecz i po tym zwycięstwie liczymy na kolejne – podsumował trener kadetów Arki Łukasz Szostek.

Eliminacje do olimpiady młodzieży, podobnie jak eliminacje do MP juniorów, toczą się w grupach regionalnych. Drużyny rozgrywają w rundzie jesiennej i wiosennej mecze każdy z każdym u siebie i na wyjeździe. Z grupy północnej do olimpiady pierwszy zespół awansuje bezpośrednio, drugi zaś o udział w finałach będzie musi walczyć z meczu barażowym.

Następny mecz eliminacyjny do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży kadeci naszego klubu rozegrają 23 października. Szczegółowy terminarz dostępny jest tutaj.

Eliminacje OOM: Ogniwo Sopot – Arka Gdynia 14:29 (7:19)
Sędziował: Mirosław Szczepański
Punkty Ogniwo: Lubczyński 2, Porębski 5, Szymański 5, Burch 2.
Punkty Arka: Maszkowski 5, Sadłowski 5, Cichosz 15, Partyka 4.

Arka Gdynia: Rompa Mariusz, Pilecki Przemysław, Maszkowski Andrzej, Wrzesień Patryk, Półtorak Arkadiusz, Duchniewicz Patryk, Kamrowski Damian, Ziętkowski Rafał, Klein Patryk, Czajkowski Michał, Hebel Patryk, Sadłowski Kamil, Cichosz Oskar, Dąbrowski Oskar, Partyka Bartłomiej oraz Rączkowski Mateusz, Szczepkowski Krzysztof, Olszewski Jakub, Woźniczka Maciej, Kołodziejczak Dominik.

Sportowe szkolenie dzieci i młodzieży w Rugby Club Arka Gdynia współfinansowane jest ze środków Miasta Gdynia.
RSS sponsorzy

Ekspert: Pandemia przyspieszyła transformację cyfrową i technologiczną. Jak poradziły sobie przedsiębiorstwa?
Trzech na dziesięciu ankietowanych przyznaje, że ich pracodawca zapewnia niezbędne […]
nie, lis 27, 2022
Dziennik Bałtycki