arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Jesienny rozkład jazdy

Czwartek, 16 października 2014 20:52

Arka Gdynia - Lechia Gdańsk, 13.09.2014

Sobotni mecz z Ogniwem był ostatnim spotkaniem pierwszej fazy rozgrywek, w której zespoły ekstraligi grały każdy z każdym, ale tylko jeden mecz. Ustalona po siedmiu kolejkach kolejność drużyn w tabeli zdecydowała, o tym które ekipy zagrają o mistrzostwo, a które o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.
Przypomnijmy, że w obecnym sezonie wprowadzono nowy system rozgrywek, w którym po pierwszej fazie drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Drużyny z miejsc 1-4 zagrają o mistrzostwo Polski, a drużyny z miejsc 5-8 zagrają o utrzymanie w ekstralidze. Gry w grupach będą się toczyły przez dwanaście kolejek, tzn. dwukrotnie: każdy z każdym mecz u siebie i rewanż na wyjeździe. Dwie najlepsze drużyny z grupy mistrzowskiej zagrają w finale ekstraligi.
W grupie mistrzowskiej zagrają: Arka, Budowlani, Lechia i Ogniwo, natomiast w grupie spadkowej Posnania, Orkan, Juvenia i Pogoń Siedlce. Szczególnie nieobecność tej ostatniej drużyny w górnej części tabeli jest niespodzianką i oznacza, że siedlczanie nie obronią w obecnym sezonie tytułu wicemistrza.

Oprócz podziału na grupy, na pół podzielono punkty (z zaokrąglaniem w górę), które drużyny nazbierały w ligowej tabeli, co oznacza, że walka, czy to o mistrzostwo czy o utrzymanie, praktycznie rozpocznie się od nowa bo różnice miedzy drużynami zmalały do minimum. Szczególnie widoczne jest to w grupie mistrzowskiej, gdzie różnice pomiędzy trzema najlepszymi drużynami wynoszą tylko jeden punkt.

We wtorek Polski Związek Rugby przedstawił terminarz na dalszą część sezonu. Zgodnie z zaprezentowanym planem kolejek najbliższy derbowy mecz Arki z Lechią (sobota 25 października, godz. 17:00) będzie ostatnim spotkaniem „Buldogów” na własnym stadionie w tym roku!
Pozostałe trzy spotkania żółto-niebiescy zagrają na wyjeździe. Na szczęście dwa z trzech wyjazdowych spotkań odbędą się w Trójmieście więc bardzo liczymy na Wasz doping w tych meczach.

 

Jesienne mecze Arki Gdynia:

25.10. 17:00 RC Arka Gdynia RC Lechia Gdańsk
02.11. 12:00
MKS Ogniwo Sopot RC Arka Gdynia
08/09.11.   Master Pharm Budowlani Łódź S.A. RC Arka Gdynia
22/23.11.   RC Lechia Gdańsk RC Arka Gdynia

 

Szczegółowy terminarz wszystkich meczów dostępny jest tutaj.

 

Tabela Ekstraligi Rugby sezonu 2014/2015 po siedmiu kolejkach:

    mecze punkty
1. Master Pharm Budowlani Łódź S.A. 7 15 (29)
2. RC Arka Gdynia 7 14 (28)
3. RC Lechia Gdańsk 7 13 (26)
4. MKS Ogniwo Sopot 7 10 (19)
5. Awenta MKS Pogoń Siedlce 7 7 (14)
6. RzKS Juvenia Kraków 7 5 (9)
7. RC Orkan Sochaczew 7 5 (9)
8. KS Posnania Poznań 7 1 (1)RSS sponsorzy

Gdynia: Znasz tego mężczyznę? Policja szuka go w związku z przywłaszczeniem mienia | ZDJĘCIA
Policjanci z Gdyni poszukują mężczyzny, który według ich ustaleń dokonał […]
sob, lut 04, 2023
Dziennik Bałtycki