arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Derby, derby, derby!

Piątek, 24 października 2014 16:52

Arka Gdynia - Lechia Gdańsk, 13.09.2014

W sobotę drużyny ekstraligi rozpoczną drugą fazę rozgrywek. Dalsze gry będą się odbywały w czwórkach: mistrzowskiej i spadkowej. Arka derbowym spotkaniem z Lechią (sobota, 17:00) rozpocznie walkę o mistrzowski tytuł obecnego sezonu. Nie będzie to jednak jedyne spotkanie derbowe tej jesieni bo już za tydzień „Buldogi” zagrają z Ogniwem, a drużyny z Trójmiasta spotykać się będą ze sobą w meczach w każdej kolejce. Można więc powiedzieć, że walka o złoto w tym sezonie będzie pasmem derbów Trójmiasta.

Żółto-niebiescy pierwszą rundę rozgrywek zakończyli z dorobkiem pięciu zwycięstw, jednego remisu i jednej porażki. W ostatnim meczu, przed dwoma tygodniami, nasza drużyna przegrała z Ogniwem walczącym o awans do mistrzowskiej czwórki Ekstraligi Rugby.
- Pierwsza runda była udana runda. Zaliczyliśmy jedną przegraną, jeden remis z Lechia i co najbardziej cieszy bardzo dobry, wygrany, mecz z Budowlanymi Łódź. Nieszczęśliwie przegraliśmy z Ogniwem. Żałujemy tej przegranej, analizowaliśmy ten mecz i mogę stwierdzić, że przelaliśmy na własne życzenie, zagraliśmy z duża ilością błędów własnych. Chcemy o tym meczu jak najszybciej zapomnieć, i poprawić sobie humory w meczu sobotnim z Lechią – podsumował pierwszą część rozgrywek trener Arki Maciej Stachura.

Druga faza sezonu na pewno wiele emocji dostarczy kibicom, którzy będą mogli w Gdyni obejrzeć najlepsze drużyny ligi polskiej. Arka będzie się mierzyć z mistrzem Polski Lechią, Budowlanymi, którzy są liderem rozgrywek i Ogniwem, które w pierwszej części sezonu zaprezentowało się bardzo dobrze i zanotowało dobre wyniki.
- Jesteśmy ciekawi jak runda rewanżowa w nowej formule wpłynie na rozgrywki. Rozegramy 12 kolejek o randze play-offów, zobaczymy jak to wyjdzie. Każdy mecz na pewno będzie bardzo ciężki, trzeba być przygotowanym na każde spotkanie i na każdego przeciwnika ponieważ wszystkie punkty będą bardzo ważne i będą się liczyły żeby awansować się do  finału – dodał trener Arki.

Zapytaliśmy trenera naszej drużyny również o nadchodzący mecz z biało-zielonymi:
- Dla nas nie ma znaczenia ze pierwszy mecz będzie z Lechią, mecze z czołówką będą dosyć wyrównane, Ogniwo na pewno będzie groźne w meczach u siebie. Nie wybiegamy do przodu, skupiamy się na każdym kolejnym meczu. W ostatnim spotkaniu był remis po dramatycznym do końca meczu, chcielibyśmy wygrać z Lechią w sobotnim meczu. Liga będzie ciekawsza, mecze będą bardziej wyrównane, będzie więcej emocji a rozgrywki będą bardziej wymagające dla zawodników i dla klubów – zakończył szkoleniowiec żółto-niebieskich.

 

Początek meczu w sobotę o godz. 17:00 na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni przy ul. Górskiego. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy na stadion i do dopingowania naszej drużyny w tym ważnym meczu.

 

Pozostałe mecze VIII kolejki ekstraligi Rugby:
grupa mistrzowska
Budowlani Łódź S.A. – Ogniwo Sopot, sobota godz. 15:00 (Jarowicz, Jasiński, Szostek)
Arka Gdynia – Lechia Gdańsk, sobota godz. 17:00 (Reks, Sienkiewicz, Michalik)

grupa spadkowa
Juvenia Kraków – RC Orkan Sochaczew, sobota godz. 15:00 (Szczepański, Marciniak, Pantoł)
Pogoń Siedlce – Posnania Poznań, przyłożony na 29/30.11.2014

Transmisje wszystkich meczów VIII kolejki dostępne będą na stronie imprezylive.pl.
RSS sponsorzy

Te zabytkowe samochody i motocykle dostępne są od ręki. Zobacz jakie pojazdy można kupić w sieci. Niektóre okazy zaskakują!
Wyjątkowe zabytki i oldtimery, klasyki czasów minionych, zobacz wyjątkową galerię […]
sob, maj 27, 2023
Dziennik Bałtycki