Cenne punkty w Sopocie

Wtorek, 4 listopada 2014 17:05

Ogniwo Sopot - Arka Gdynia, 02.11.2014

„Buldogi” wygrały mecz IX kolejki Ekstraligi Rugby z Ogniwem Sopot 16:12. Trudny mecz w Sopocie zakończył się korzystnie dla naszej drużyny chociaż losy spotkania ważyły się do końca.
Arka pierwsza zdobyła punkty w niedzielnym meczu. Już w czwartej minucie Dawid Banaszek wykorzystał rzut karny. Po kwadransie gry Ogniwo doprowadziło do remisu, również wykorzystując rzut karny.
Pierwsze przyłożenie w meczu zdobył Radek Rakowski dla naszej drużyny. Po prawie dwudziestu minutach gry „Raku” przedarł się lewą stroną boiska i przyłożył piłkę w polu punktowym gospodarzy, którzy odpowiedzieli po chwili rzutem karnym.
Radek Rakowski już po kolejnych pięciu minutach od pierwszego przyłożenia dał wielką radość naszej drużynie przykładając już po pięciu minutach od pierwszej piątki.
Do przerwy punktowało jeszcze Ogniwo zdobywając trzy punkty z karnego i drop-goalem, którym tuż przed przerwą Łukasz Szablewski zaskoczył naszą drużynę.
Ogniwo zakończyło pierwszą połowę z dorobkiem dwunastu punktów, tylko jednym mniej niż Arka.

W drugiej połowie gra nie układała się obu drużynom. Mimo, że mecz był  bardzo wyrównany, a obie ekipy grały bardzo twardo to jednak popełniały mnóstwo błędów i nie potrafiły żadnej  akcji zakończyć powodzeniem.
Dziesięć minut po wznowieniu gry sędzia odesłał na ławkę po jednym zawodniku Arki i Ogniwa. Dawid Banaszek, ukarany żółtą kartką w Arce, przez dziesięć minut przebywał poza boiskiem. W tym czasie jednak wynik meczu nie uległ zmianie i nadal był ustalony w okolicy remisu.

Żółto-niebiescy w drugiej części gry mieli dwie bardzo dogodne sytuacje do zdobycia przyłożeń, ale niestety błędy i ambitna obrona gości sprawiły, że nie udało się tych akcji punktami.
Jedyne punkty w drugiej połowie meczu wywalczył drugi raz Dawid Banaszek celnie kopiąc na słupy karnego. Niestety zdobycz Arki mogła być większa, ale niestety w drugiej połowie „Szatan” mylił się dwukrotnie nie wykorzystując rzutów karnych podyktowanych dla naszej drużyny.

„Buldogi” wygrały w Sopocie bardzo trudne spotkanie. Ogniwo zagrało bardzo twardo, podobnie jak w poprzednim meczu rozegranym przy Jana z Kolna. Nie był to najlepszy mecz w wykonaniu obu drużyn. Często był przerywany błędami popełnianymi przez zawodników Arki i Ogniwa oraz niezrozumiałymi decyzjami sędziego. Mimo wszystko derbowe spotkanie z Ogniwem mogło się podobać kibicom szczególnie w pierwszej połowie, kiedy obie drużyny punktowały i starały się wywalczyć jak najkorzystniejszy wynik dla siebie.