arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Mecz z liderem w Łodzi

Sobota, 8 listopada 2014 10:57

Arka Gdynia - Budowlani Łódź, 04.10.2014

W niedzielę o godz. 14:00 Arka Gdynia rozpocznie walkę o trzecie zwycięstwo w drugiej fazie rozgrywek ekstraligi. „Buldogi” na wyjeździe zagrają z Master Pharm Budowlanymi Łódź, którzy również jak Arka w drugiej fazie rozgrywek nie doznali porażki.

Budowlanych i Arkę w ligowej tabeli dzieli tylko jeden punkt różnicy na korzyść łodzian. Drużyna z Łodzi dzięki wygranej z bonusem przed tygodniem w Gdańsku objęła prowadzenie w rozgrywkach ekstraligi. Podobnie więc jak prawie przed miesiącem kiedy to Arka zajmowała również drugą pozycję w tabeli, niedzielny mecz będzie spotkaniem o fotel lidera. Zwycięstwo naszej drużyny pozwoli objąć prowadzenie w lidze tuż przed zakończeniem jesiennych rozgrywek.
Przed miesiącem w Gdyni górą była Arka, która wygrała z Budowlanymi 33:13. Łodzianie nad morze przyjechali z mianem niepokonanej drużyny w obecnym sezonie a porażka z Arką dosyć okazała była pierwszą i do tego detronizującą Budowlanych z fotela rywala.

Przed niedzielnym meczem życzylibyśmy sobie podobnego scenariusza, ale mecz ten pewnie będzie trudniejszy dla naszej drużyny chociażby dlatego, że to Arka zagra na terenie rywala. Budowlani to najgroźniejszy przeciwnik w obecnej fazie rozgrywek. U siebie na pewno będą chcieli się ogryźć za porażkę, której doznali w Gdyni w szóstej kolejce.
Łodzianie dobrze zaprezentowali się również przed tygodniem pokonując Lechię Gdańsk 30:9. Po pierwszej, wyrównanej połowie, w której zdobyli tylko trzy punkty, łodzianie przyśpieszyli w drugiej części meczu i do dorobku z pierwszej połowy dorzucili aż 27 punktów, również z bonusem za cztery przyłożenia.

Mecz zapowiada się bardzo emocjonująco. O zwycięstwo będzie również dużo trudniej niż w pierwszym meczu z Budowlanymi. Jedno jest pewne: nasza drużyna zrobi wszystko, żeby znowu cieszyć się z wygranej z Budowlanymi i objąć pozycje lidera w Ekstralidze Rugby.
Transmisja meczu Arka Gdynia – Budowlani będzie dostępna w systemie pay-per-view na stronie imprezylive.pl.

Pozostałe mecze X kolejki Ekstraligi Rugby:
Grupa mistrzowska
MKS Ogniwo Sopot – RC Lechia Gdańsk, sobota godz. 14.00 boisko AWFiS Gdańsk (Reks, Pantoł, Michalik)
Budowlani Łódź S.A. – RC Arka Gdynia, niedziela godz. 14.00 (Michałkiewicz, Piotrowicz, Michalik)

Grupa spadkowa
KS Posnania Poznań – RC Orkan Sochaczew, sobota godz. 13.00 (Jasiński, Jarowicz, Szostek)
MKS Pogoń Siedlce – RzKS Juvenia Kraków, sobota godz. 16.00 (Bedyński, Michałkiewicz, Janeczko, obserwator – Piotrowicz)
RSS sponsorzy

There is a problem with the feeds you entered. Go to our support page and we'll help you diagnose the problem.