Mołdawia wygrała z Polską w PEN

Środa, 19 listopada 2014 11:01

PEN: Mołdawia - Polska

Reprezentacja Polski uległa w Kiszyniowie Mołdawii 25:48, gospodarze wygraną zawdzięczają głównie przewadze fizycznej młyna, który był kluczem do zwycięstwa w tym spotkaniu, m.in dwukrotnie wepchnął naszą formację na pole punktowe, a jego zawodnicy zdobyli sześć z ośmiu przyłożeń. Dziesięć punktów dla naszej drużyny zdobył Dawid Banaszek zawodnik naszego klubu.

Wynik meczu otworzył zawodnik Arki Dawid Banaszek, który już w czwartej minucie celnie wykonał rzut karny. Jednak prowadzenie biało-czerwonych nie trwało długo i gospodarze już w siódmej minucie zdobyli pierwsze przyłożenie, kończąc pierwszą część gry z dorobkiem 31 punktów. Polska przebudziła się pod koniec pierwszej połowy zdobywając przyłożenie, które podwyższył Dawid Banaszek. Ten sam zawodnik w doliczonym czasie gry ponownie skutecznie wykonał rzut karny.
W drugiej połowie polska drużyna narodowa zdobyła dwa przyłożenia, z których jedno podwyższył zawodnik Arki. Niestety nie wystarczyło to na zespół Mołdawii, który w drugiej połowie zdobył jeszcze siedemnaście punktów.

W sobotnim meczu zagrało aż dziewięciu zawodników Arki Gdynia, w pierwszej piętnastce wyszło siedmiu graczy naszego klubu, natomiast Daniel Bartkowiak i Szymon Sirocki zagrali z rezerwy.

Polska przegrała pierwszy mecz w Pucharze Narodów Europy w edycji 2014-2015. Aktualnie w tabeli Dywizji 1B biało-czerwoni zajmują drugie miejsce ze stratą jednego oczka do Mołdawii.

Puchar Narodów Europy: Mołdawia – Polska 48:25 (31:13)
Punkty Mołdawia: Prepelita 20 (4P), Golubenco 6 (3pd), Arhip 5 (P), Buzgan 5 (P), Gajion 5 (P),  Veaceslav 5 (karna piątka), Felston 2 (pd)
Punkty Polska: Banaszek 10 (2pd, 2K), Rokicki 10 (2P), Kwiatkowski 5 (P).

Polska: 1. Kwiatkowski Rafał (57 Chróściel Adrian), 2. Bobryk Kamil (72 Bartkowiak Daniel), 3. Bysewski Radosław (41 Buczek Grzegorz), 4. Karpiński Piotr I, 5. Karpiński Piotr II, 6. Płonka Marek Jr., 7. Bartoszek Mateusz, 8. Dąbrowski Paweł (43 Mirosz Michał), 9. Szostek Łukasz (43 Janeczko Rafał), 10. Banaszek Dawid, 11. Rokicki Tomasz, 12. Szrejber Rafał, 13. Rakowski Radosław, 14. Kwiatkowski Robert (43 Sirocki Szymon), 15. Popławski Dawid (57 Przychocki Marek).

Prywatne zdjęcia z domu Iwony z Sanatorium Miłości! Mieszkanie Iwony i Gerarda z Sanatorium Miłości. Jak wygląda dom Iwony? 3.12.2021